poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kultura > Ostatni koncert - niezwykły duet

Ostatni koncert - niezwykły duet

Ostatni koncert - niezwykły duet
Data publikacji: 2015-11-28 09:30
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1142 40854

Przed nami ostatni koncert z cyklu „Jazzowa Jesień". W sobotę we Free Blues Club zagra tegoroczna klubowa sensacja, czyli szwedzko-amerykański duet stworzony przez Jonasa Hellborga i Gerry'ego Browna.

Jonas Hellborg to znakomity basista, który objawił światu swój wyjątkowy talent na scenie jazzowej w latach 80. Najpierw wydał kilka uznanych albumów solowych, następnie dołączył do Mahavishnu Orchestra, a właściwie do czwartego wcielenia tego jazzrockowego składu. Jego solowe dokonania łączą jazz z muzyką z południa subkontynentu indyjskiego. Pozwalają także docenić niezwykłą inwencję i nowatorstwo Hellborga, który wykorzystuje zarówno podejście typowo melodyczne, jak i granie bardziej perkusyjne i akordowe.

Hellborg połączył siły z Gerrym Brownem, wybitnym perkusistą, który od kilkunastu lat współpracuje ze Steviem Wonderem, oraz zjeździł świat w towarzystwie takich artystów jak: Lionel Ritchie, Diana Ross and Jeffrey Osborne. Jest także cenionym twórcą perkusyjnych filmów instruktażowych. Muzycyc jako duet Duality wystąpią w Szczecinie w najbliższą sobotę o godz. 21 we Free Blues Club (al. Powstańców Wielkopolskich 20). 

(szymw)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi