wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Kultura > Ostatni dzień Kontrapunktu

Ostatni dzień Kontrapunktu

Ostatni dzień Kontrapunktu
Data publikacji: 2017-04-28 11:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 254 248326

W piątek, późnym wieczorem dowiemy się, kto wygrał tegoroczny festiwal Kontrapunkt. Swoich laureatów ogłoszą jurorzy, zliczone i ogłoszone zostaną także głosy publiczności, wybierającej najlepszy spektakl przeglądu.

Zanim to nastąpi, na dwa wydarzenia zaprosi Teatr Kana. Najpierw, o godz. 11 zaplanowane są dyskusje performatywne, później (godz. 18) cieszący się dużą sympatią widzów spektakl „Projekt: Ojciec", wystawiany w ramach nurtu OFF Kontrapunkt.

Finałowa gala rozpocznie się o godz. 20 w Teatrze Współczesnym. Tradycyjnie, swoje nagrody ogłoszą jurorzy, obradujący w tym roku w trzyosobowym składzie pod przewodnictwem Roberta Talarczyka, dyrektora Teatru Śląskiego. Grand Prix, czyli najważniejsze wyróżnienie festiwalu, przyznawane jest przez publiczność. Tegoroczne głosowanie odbywało się na zmienionych zasadach: każde przedstawienie publiczność oceniała w skali 1-10 po jego zakończeniu, ci zaś, którzy obejrzeli wszystkie konkursowe propozycje mogli również zagłosować jeszcze raz, na najlepszy spektakl.

Kontrapunkt zakończy „Kuroń. Pasja według św. Jacka" w reżyserii Pawła Łysaka. Przedstawienie stołecznego Teatru Powszechnego, przypomina jedną z najważniejszych postaci polskiej opozycji demokratycznej - Jacka Kuronia. Fakty, mity i wspomnienia dotyczące tytułowego bohatera zestawione są tu z pytaniem, jak bardzo manipulujemy dziś słowami i sposobem opowiadania o naszej wspólnej historii.

W przedstawieniu zobaczymy Aleksandrę Bożek, Ewę Skibińską, Grzegorza Artmana, Grzegorza Falkowskiego, Michała Jarmickiego i Oskara Stoczyńskiego.

(kas)

Na zdjęciu: „Kuroń. Pasja według świętego Jacka” zakończy tegoroczny festiwal Kontrapunkt

Fot. Magda Hueckel

Komentarze

......
Żałosne!
2017-04-28 12:34:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej