niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Ostatni dzień Kontrapunktu

Ostatni dzień Kontrapunktu

Ostatni dzień Kontrapunktu
Data publikacji: 2017-04-28 11:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 276 248326

W piątek, późnym wieczorem dowiemy się, kto wygrał tegoroczny festiwal Kontrapunkt. Swoich laureatów ogłoszą jurorzy, zliczone i ogłoszone zostaną także głosy publiczności, wybierającej najlepszy spektakl przeglądu.

Zanim to nastąpi, na dwa wydarzenia zaprosi Teatr Kana. Najpierw, o godz. 11 zaplanowane są dyskusje performatywne, później (godz. 18) cieszący się dużą sympatią widzów spektakl „Projekt: Ojciec", wystawiany w ramach nurtu OFF Kontrapunkt.

Finałowa gala rozpocznie się o godz. 20 w Teatrze Współczesnym. Tradycyjnie, swoje nagrody ogłoszą jurorzy, obradujący w tym roku w trzyosobowym składzie pod przewodnictwem Roberta Talarczyka, dyrektora Teatru Śląskiego. Grand Prix, czyli najważniejsze wyróżnienie festiwalu, przyznawane jest przez publiczność. Tegoroczne głosowanie odbywało się na zmienionych zasadach: każde przedstawienie publiczność oceniała w skali 1-10 po jego zakończeniu, ci zaś, którzy obejrzeli wszystkie konkursowe propozycje mogli również zagłosować jeszcze raz, na najlepszy spektakl.

Kontrapunkt zakończy „Kuroń. Pasja według św. Jacka" w reżyserii Pawła Łysaka. Przedstawienie stołecznego Teatru Powszechnego, przypomina jedną z najważniejszych postaci polskiej opozycji demokratycznej - Jacka Kuronia. Fakty, mity i wspomnienia dotyczące tytułowego bohatera zestawione są tu z pytaniem, jak bardzo manipulujemy dziś słowami i sposobem opowiadania o naszej wspólnej historii.

W przedstawieniu zobaczymy Aleksandrę Bożek, Ewę Skibińską, Grzegorza Artmana, Grzegorza Falkowskiego, Michała Jarmickiego i Oskara Stoczyńskiego.

(kas)

Na zdjęciu: „Kuroń. Pasja według świętego Jacka” zakończy tegoroczny festiwal Kontrapunkt

Fot. Magda Hueckel

Komentarze

......
Żałosne!
2017-04-28 12:34:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską