sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Oporni w raju

Oporni w raju

Oporni w raju
Data publikacji: 2016-10-11 16:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 169 159595

Alice i Henry, para znana z hitu „Seks dla opornych” - powracają na deski Teatru Współczesnego w Szczecinie. Tym razem małżonkowie pojadą pod namiot, a towarzyszyć im będzie Diana, szalona siostra Alice. Premiera już w najbliższy piątek.

„Raj dla opornych” to druga część komedii Michele Riml. W pierwszej, bohaterowie próbowali wzniecić przygasły płomień namiętności w ich związku, w „Raju” staną wobec kolejnego, ważnego problemu.

- Tym razem Alice i Henry zmierzą się z utratą pracy i pieniędzy – opowiada Justyna Celeda, reżyser spektaklu. - Nowa sytuacja zmusi ich do refleksji nad tym, co ta strata dla nich oznacza, na czym opiera się ich związek, czy są w stanie wytrzymać ze sobą w zmienionych okolicznościach.
Katalizatorem staje się tu trzecia postać, Diana. Dzięki jej podejściu do rzeczywistości, z naszych bohaterów wychodzą wszystkie toksyny i lęki.

W Alice i Henry'ego wcielą się ponownie Beata Zygarlicka i Konrad Pawicki, Dianę zagra Grażyna Madej.

- Bardzo lubię Henry'ego, to facet, który próbuje sobie radzić w dżungli życia – mówi K. Pawicki. - Tym razem muszę tę postać stworzyć nieco inaczej, bo jest on w zupełnie innym punkcie niż w pierwszej części. Henry musi przekonać żonę i samego siebie, że da się żyć bez pracy i pieniędzy, że można się cieszyć tym, co jest tu i teraz.

Scenografię do „Raju dla opornych” stworzył Grzegorz Małecki. Scena zmieniła się w leśną polanę. Jak mówi pani reżyser, ma to być czysta przestrzeń, w której łatwiej będzie nam przyjrzeć się akcji.

Premiera w najbliższy piątek, na dużej scenie, o godz. 19.
(kas)

Na zdjęciu: W roli szalonej, żyjącej na krawędzi Diany, zobaczymy Grażynę Madej
Fot. Oliwia Ziębińska

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi