wtorek, 26 września 2017.
Strona główna > Kultura > Oporni w raju

Oporni w raju

Oporni w raju
Data publikacji: 2016-10-11 16:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 143 159595

Alice i Henry, para znana z hitu „Seks dla opornych” - powracają na deski Teatru Współczesnego w Szczecinie. Tym razem małżonkowie pojadą pod namiot, a towarzyszyć im będzie Diana, szalona siostra Alice. Premiera już w najbliższy piątek.

„Raj dla opornych” to druga część komedii Michele Riml. W pierwszej, bohaterowie próbowali wzniecić przygasły płomień namiętności w ich związku, w „Raju” staną wobec kolejnego, ważnego problemu.

- Tym razem Alice i Henry zmierzą się z utratą pracy i pieniędzy – opowiada Justyna Celeda, reżyser spektaklu. - Nowa sytuacja zmusi ich do refleksji nad tym, co ta strata dla nich oznacza, na czym opiera się ich związek, czy są w stanie wytrzymać ze sobą w zmienionych okolicznościach.
Katalizatorem staje się tu trzecia postać, Diana. Dzięki jej podejściu do rzeczywistości, z naszych bohaterów wychodzą wszystkie toksyny i lęki.

W Alice i Henry'ego wcielą się ponownie Beata Zygarlicka i Konrad Pawicki, Dianę zagra Grażyna Madej.

- Bardzo lubię Henry'ego, to facet, który próbuje sobie radzić w dżungli życia – mówi K. Pawicki. - Tym razem muszę tę postać stworzyć nieco inaczej, bo jest on w zupełnie innym punkcie niż w pierwszej części. Henry musi przekonać żonę i samego siebie, że da się żyć bez pracy i pieniędzy, że można się cieszyć tym, co jest tu i teraz.

Scenografię do „Raju dla opornych” stworzył Grzegorz Małecki. Scena zmieniła się w leśną polanę. Jak mówi pani reżyser, ma to być czysta przestrzeń, w której łatwiej będzie nam przyjrzeć się akcji.

Premiera w najbliższy piątek, na dużej scenie, o godz. 19.
(kas)

Na zdjęciu: W roli szalonej, żyjącej na krawędzi Diany, zobaczymy Grażynę Madej
Fot. Oliwia Ziębińska

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje