piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Opera dokręca śrubę

Opera dokręca śrubę

Opera dokręca śrubę
Data publikacji: 2016-05-19 13:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1217 134283

W piątek (20 maja), szczecińska Opera na Zamku premierowo wystawi "The Turn of the Screw - Dokręcanie śruby". Operowy thriller Benjamina Brittena wyreżyseruje Natalia Babińska.

"Dokrecanie śruby" uznawane jest za kanon najwybitniejszych dzieł operowych XX wieku. Libretto oparte zostało na noweli Henry'ego Jamesa. Akcja toczy się w wiktoriańskiej Anglii, w domu pełnym ponurych tajemnic z przeszłości. Młoda dziewczyna, otrzymuje posadę guwernantki i opiekunki dwójki dzieci, Milesa i Flory. Wkrótce do akcji wkraczają duchy, a guwernantka zaczyna gubić się we własnych lękach...

Szczecińska premiera jest pierwszym wystawieniem dzieła Brittena w Polsce. Kierownictwo muzyczne sprawuje Jerzy Wołosiuk, scenografię i kostiumy przygotowała Martyna Kander, a ruch sceniczny - Karol Urbański. W obsadzie zobaczymy Ewę Olszewską i Aleksandrę Wiwałę (wymiennie w roli guwernantki), Goshę Kowalińską, Huberta Stolarskiego i Bożenę Bujnicką. 

Początek spektaklu - godz. 19.

(kas)

 

 

Komentarze

po premierze
bardzo dobry speklakl - a co oprócz muzyki Brittena jest nowego ? jak na Szczecin dużo: można zobaczyć jak działa nowa technika sceniczna Opery po remoncie i dwoje dzieci śpiewa głowne role !
2016-05-21 10:47:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny