poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Odkryj książkę na nowo!

Odkryj książkę na nowo!

Odkryj książkę na nowo!
Data publikacji: 2017-06-27 16:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-30 18:22
Wywietleń: 734 272533

Serdecznie zapraszamy Czytelników w najbliższy weekend na Jasne Błonia, gdzie będzie odbywało się najciekawsze wydarzenie literackie Szczecina - plener "Odkryj książkę na nowo". Tę pełną atrakcji imprezę, na której zaprezentuje się ponad 40 wydawnictw z całej Polski, przygotowała Szczecińska Agencja Artystyczna. Plener towarzyszy przyznaniu przez "Kurier Szczeciński" Gryfii - Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki.

Uroczyste otwarcie odbędzie się w piątek w samo południe. Od g. 12.30 do 17.30 będą funkcjonowały atrakcje dla najmłodszych. Dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę literacką uczestnicząc w specjalnie przygotowanych na tę okazję quizach i konkursach. Do tego - warsztaty plastyczne, dzięki którym najmłodsi przygotują ilustracje do ulubionych książek. Po terenie festiwalu jeździć też będzie mobilna biblioteka obsługiwana przez bajkowe postacie, które namawiać będą do wspólnego czytania i opowiadania ulubionych fragmentów literackich.

W g. 13.30 - 13.55 będziemy mogli wysłuchać autorskich interpretacji opowiadań i wierszy szczecińskich licealistów. O g. 14 rozpocznie się spektakl "Brzydal" będący swobodną interpretacją "Brzydkiego Kaczątka". Na g. 15 zaplanowano spotkanie z małżeństwem Łopacińskich, które przez rok przejechało przez 5 kontynentów z dwójką dzieci. O g. 16 rozpocznie się spotkanie z Małgorzatą Dudą, przewodniczką po Szczecinie i Pomorzu Zachodnim. Godzinę później spotkamy się z... Panem Kuleczką.

O g. 17.30 na czytelników będzie czekała Marta Hennig, autorka codzienniefit.pl, jednego z najpopularniejszych blogów fitness w Polsce. Godzina 18.30 to "czytanie na dobranoc".

W sobotę w g. 11-18 młodsi fani książek będą mogli przenieść się do niezwykłej księgarni plenerowej. Będą czytanki, quizy sprawdzające czujność słuchających, gra planszowa oraz konkurs w budowaniu książkowej wieży. A także możliwość tworzenia dzieła plastycznego na długiej sztaludze. 

W sobotę będziemy mogli spotkać się z finalistkami nagrody - o g. 11 z Zośką Papużanką i Sylwią Kubryńską, o g. 15 z Joanną Fabicką i Katarzyną Boni, o g. 18 z Radką Franczak.

Będą też inne spotkanie z autorami - z reporterem Jackiem Pałkiewiczem (g. 12), z autorem bestsellerowego "Sedinum", Leszkiem Hermanem (g. 13) i z Niną Majewską-Brown, autorką m.in. powieści "Wakacje" (g. 14). Na Jasnych Błoniach będą też dziennikarka Paulina Młynarska (g. 16) oraz aktorka Edyta Jungowska (g. 17).

W niedzielę na mieszkańców Szczecina czekać będzie wielki pyszny tort - o g. 13.

Na ten dzień zaplanowano także dalszą część atrakcji literackich. Znowu będzie funkcjonowała księgarnia plenerowa a o g. 11.30 Kluboksięgarnia Kulturka zaprosi na czytanie fragmentów książek dzieciom. Autor kryminałów Ryszard Ćwirlej spotka się z czytelnikami o g. 12, pisarz Leszek Talko - o g. 14, autorka książek psychologicznych Paulina Mechło - o g. 15.

Plener zakończy się spektaklem teatralnym zainspirowanym wierszami ks. Jana Twardowskiego - o g. 16.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

* * *

Impreza została przeniesiona.

(as)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi