czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Kultura > Od środy Wyspiański i wyobraźnia

Od środy Wyspiański i wyobraźnia

Od środy Wyspiański i wyobraźnia
Data publikacji: 2015-11-23 15:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1010 40612
Od środy do soboty, w szczecińskim Teatrze Współczesnym wystawiany będzie spektakl „Akropolis" w reżyserii Anny Augustynowicz, według tekstu Stanisława Wyspiańskiego. Tym razem przedstawienia wpisane zostaną w szerszy kontekst projektu „Wyspiański i gra wyobraźni – klasyka dostępna”.

W ramach tej akcji, bilet na „Akropolis" kosztuje 9 złotych i upoważnia do wstępu na wystawy: „Antyczne korzenie Europy” i „Magazyn Sztuki Dawnej” w Muzeum Narodowym, a także do udziału w muzealnej grze edukacyjnej. Dodatkowo, sobotni spektakl zagrany zostanie w dniu finału Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa", będącego częścią obchodów 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce. Publiczność najpierw wysłucha werdyktu, a następnie dopiero obejrzy widowisko.

W konkursie wzięły udział 84 spektakle z 31 miast. 28 listopada, kiedy ogłoszone zostaną wyniki, na kilkudziesięciu polskich scenach zagrane zostaną spektakle czerpiące z polskiej literatury dawnej. Jednym z nich będzie właśnie nasze „Akropolis", symboliczny, bardzo trudny dramat Stanisława Wyspiańskiego. Jego akcja rozgrywa się podczas Wielkanocy na Wawelu, gdzie do życia budzą się postacie z arrasów, wiążące przyszłość z teraźniejszością.  

Na scenie pojawia się niemal cały zespół Teatru Współczesnego, oraz gościnnie Maria Wieczorek i Szymon Rząca. Przypominamy, że „Akropolis" jest nominowane do Bursztynowego Pierścienia za spektakl sezonu, w plebiscycie, organizowanym przez naszą redakcję. ©℗

(kas)

Fot. Piotr NYKOWSKI

Na zdjęciu: „Akropolis" obejrzeć można w Teatrze Współczesnym od środy do soboty

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi