środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Od środy Wyspiański i wyobraźnia

Od środy Wyspiański i wyobraźnia

Od środy Wyspiański i wyobraźnia
Data publikacji: 2015-11-23 15:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1030 40612
Od środy do soboty, w szczecińskim Teatrze Współczesnym wystawiany będzie spektakl „Akropolis" w reżyserii Anny Augustynowicz, według tekstu Stanisława Wyspiańskiego. Tym razem przedstawienia wpisane zostaną w szerszy kontekst projektu „Wyspiański i gra wyobraźni – klasyka dostępna”.

W ramach tej akcji, bilet na „Akropolis" kosztuje 9 złotych i upoważnia do wstępu na wystawy: „Antyczne korzenie Europy” i „Magazyn Sztuki Dawnej” w Muzeum Narodowym, a także do udziału w muzealnej grze edukacyjnej. Dodatkowo, sobotni spektakl zagrany zostanie w dniu finału Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa", będącego częścią obchodów 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce. Publiczność najpierw wysłucha werdyktu, a następnie dopiero obejrzy widowisko.

W konkursie wzięły udział 84 spektakle z 31 miast. 28 listopada, kiedy ogłoszone zostaną wyniki, na kilkudziesięciu polskich scenach zagrane zostaną spektakle czerpiące z polskiej literatury dawnej. Jednym z nich będzie właśnie nasze „Akropolis", symboliczny, bardzo trudny dramat Stanisława Wyspiańskiego. Jego akcja rozgrywa się podczas Wielkanocy na Wawelu, gdzie do życia budzą się postacie z arrasów, wiążące przyszłość z teraźniejszością.  

Na scenie pojawia się niemal cały zespół Teatru Współczesnego, oraz gościnnie Maria Wieczorek i Szymon Rząca. Przypominamy, że „Akropolis" jest nominowane do Bursztynowego Pierścienia za spektakl sezonu, w plebiscycie, organizowanym przez naszą redakcję. ©℗

(kas)

Fot. Piotr NYKOWSKI

Na zdjęciu: „Akropolis" obejrzeć można w Teatrze Współczesnym od środy do soboty

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje