niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Kultura > Oblicza Bliskiego Wschodu: Libia

Oblicza Bliskiego Wschodu: Libia

Oblicza Bliskiego Wschodu: Libia
Data publikacji: 2016-05-19 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 985 134387

W czwartek (19 maja) o godz. 17 w Bibliotece Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego przy al. Piastów 40b (budynek 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Oblicza Bliskiego Wschodu”. Temat prelekcji prof. Michała Jarneckiego to: „Libia – historia, ludzie, nafta i Sahara”.

Libia, to kraj rozdarty wewnętrznym konfliktem, u podstaw którego leży destabilizacja sytuacji politycznej po obaleniu wieloletniego, nieżyjącego już dyktatora Muammara Kaddafiego. Libia to także ogromne przestrzenie kryjące starożytne zabytki, pola bitewne II wojny światowej (z polskimi mogiłami w Tobruku) oraz wspaniałe, różnorodne pustynne pejzaże.

Prelegent: prof. UAM dr hab. Michał Jarnecki – historyk „czasów nowszych”, specjalizujący się w problematyce powstań narodowych, relacji polsko-czechosłowacko-ukraińskich oraz dziejów Rusi Zakarpackiej. Pracuje na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM. Prywatnie jest jednak przede wszystkim globtroterem, który odwiedził 149 państw. Stanowi to jego wielką pasję i sposób na życie.

Wstęp wolny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi