wtorek, 22 sierpnia 2017.
Strona główna > Kultura > Obejrzyj filharmonię!

Obejrzyj filharmonię!

Obejrzyj filharmonię!
Data publikacji: 2016-12-26 23:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 4731 189974

We wtorek i środę (27 i 28 grudnia) szczecińska filharmonia zaprasza na bezpłatne zwiedzanie budynku, który został okrzyknięty ikoną europejskiej architektury i laureatem prestiżowej nagrody im. Miesa van der Rohe. Każda wycieczka trwa około 30 minut i prowadzi z holu głównego przez salę kameralną, poziom czwarty, salę symfoniczną, kończąc przy sklepie. Wycieczki w oba dni startują punktualnie o godz. 14 i 16. W zwiedzaniu mogą wziąć udział turyści indywidualni (małe grupy, rodziny). Oprowadzanie odbędzie się niezależnie od ilości chętnych, którzy zgłoszą  się danego dnia. Liczniejsze grupy zorganizowane (wycieczki) proszone są, tak jak dotychczas, o umówienie zwiedzania pod numerem tel. - 91 430 95 54.

(MON)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Jarun
Tylko w Szczecinie filharmonię się ogląda - a nie słucha. Co innego w Wiedniu.
2016-12-31 17:38:46
Już obejrzałem. Zabierzcie toto ze Szczecina.
.
2016-12-31 17:06:13
makabryła
Kariera artystyczna Gomulickiego rozsypała się - jak Fryga. Kariera architekta Koniecznego zapada się - jak beton w Przełomach. Zachwyty i ochy nad filharmonią też upadną -jak domek z kart. Tylko zmarnowanych pieniędzy żal.
2016-12-28 11:52:52
Nieodmiennie kojarzy mi się toto koroną Króla Heroda wyciętą z kartonu na Jasełka (takie skromne)
.
2016-12-28 08:59:09
Miejska Chłodnia
.
2016-12-28 06:56:56
Jarun
Koszalin albo Gorzów może mieć filharmonię a raczej wesołą grupę rzępolącą. 120 milionów wyrzuconych w błoto, bo taka była zachcianka urzędników? A co mnie obchodzą ich kłótnie, budowanie zespołu, niech się kłócą ale za swoje i na swoim ! Była stara filharmonia i wystarczyło jak na taką stolicę kultury jakim jest Szczecin. Mówmy szczerze -nikt w tym zapyziałym miasteczku nie będzie grał. Najbliższa filharmonia jest w Berlinie, a potem w Wiedniu. Filharmonia szczecińska przynosi straty kilka milionów rocznie, dlaczego ja mam dopłacać do tego interesu? Dlaczego starowinka z Podjuch ma z renty utrzymywać to badziewie, zwane filharmonią? Taak! A podwyżka czynszu?!! Dlaczego ta rencistka czy emerytka ma utrzymywać klub Pogoń ? A opłata za wodę idzie na utrzymanie m.in klubu piłkarskiego !
2016-12-27 19:54:56
Robert
Ludzie czy wy się nigdy nie męczycie? Zwykła neutralna informacja o tym, że chętni mogą sobie pozwiedzać filharmonię za darmo. To co ma być zamknięta na głucho?!! Panie "Jarun" mają zburzyć tę filharmonię bo pan uważa, że Szczecinowi filharmonia jest niepotrzebna? Szczecinianie powinni jeździć na koncerty do Gorzowa lub Koszalina a w Szczecinie tylko tyrać i spać? @Archi Bald Ile razy Pan/Pani był/była tam na koncertach? Budowanie pozycji orkiestry trwa bardzo długo - dłużej niż inwestycja budowlana. Przez lata ta filharmonia wegetowała, miała dotację jedną z najniższych w Polsce. Nie da się w ciągu paru sezonów naprawić lata zaniedbań. Samo zachowanie orkiestry (konflikty z dyrygentami)też nie budowało dobrej opinii w kraju.
2016-12-27 18:01:33
fili-co?
To tam jeszcze mają grać? Coś podobnego. Ja chcę " Majteczki w kropeczki, oho, ho,ho,ho". Potraficie ?
2016-12-27 12:38:16
Archi Bald
Czekamy na widomości o sukcesach orkiestry. Wystarczy już wymachiwania budynkiem, czas jak przystało na filharmonię, pięknie pomachać batutą.
2016-12-27 11:17:26
Jarun
Kolejny raz Kurier próbuje zachwalać badziewie architektury o wyglądzie hangaru z blachy falistej. Nowa filharmonia nie była potrzebna dla Szczecina ale ma się gest - nie za swoje pieniądze. Kolejna poroniona budowla. Drogie, tandetne, niepotrzebne.
2016-12-27 09:51:32
kabaret
"okrzyknięty ikoną europejskiej architektury i laureatem prestiżowej nagrody im. Miesa van der Rohe" - same nagrody, Kostnica Miejska też dostała nagrodę tak samo jak ten koszmarek - he he he!!
2016-12-27 08:59:01