czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > O plakacie nie powinno się dużo mówić

O plakacie nie powinno się dużo mówić

O plakacie nie powinno się dużo mówić
Data publikacji: 2016-02-13 13:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 2504 118969

Plakaty Sebastiana Kubicy i studentów Wydziału Artystycznego w Cieszynie można oglądać w dwóch galeriach szczecińskiej Akademii Sztuki. Wernisaże odbyły się w piątek.

Sebastian Kubica to jeden z najbardziej utytułowanych polskich plakacistów i grafików. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem, ilustracją i grafiką artystyczną. Obecnie prowadzi autorską pracownię plakatu i ilustracji w cieszyńskim Zakładzie Projektowania Graficznego w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ponadto prowadzi wykłady i warsztaty dla studentów z projektowania graficznego na Uniwersytetach w Polsce, w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, we Włoszech i Chile. Jest jurorem konkursów artystycznych w Polsce i za granicą, autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset prezentacji zbiorowych. Do Szczecina przyjechał na zaproszenie kuratorów Galerii w Alei Fontann: Kai Kleśty i Piotra Depty.

Jego prace można oglądać w Galerii R+ znajdującej się w Pałacu Pod Globusem (pl. Orła Białego, Szczecin). To wybór plakatów teatralnych, filmowych i społecznych.

– O plakacie w zasadzie nie powinno się dużo mówić. Jeśli nie przemawia on sam, to znaczy, że jest źle zaprojektowany – mówi Kubica.

Z kolei w Galerii w Alei Fontann, też od piątku, można oglądać plakaty studentów Kubicy z Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie. W sobotę Sebastian Kubica poprowadzi warsztaty dla studentów. (szymw)

Fot. Ryszard Pakieser

O plakacie nie powinno się dużo mówić O plakacie nie powinno się dużo mówić O plakacie nie powinno się dużo mówić

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje