piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kultura > O Kayapo w „Starej Rzeźni"

O Kayapo w „Starej Rzeźni"

O Kayapo w „Starej Rzeźni"
Data publikacji: 2017-08-16 21:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-18 08:19
Wywietleń: 756 288553

Mariola Landowska, portugalska artystka ze Szczecina rodem, w czwartek 17 sierpnia pokaże w „Starej Rzeźni" na Łasztowni swój film o indiańskim plemieniu Kayapo. Opowie też o swoim pobycie w Amazonii i pokaże zainspirowane nim prace. Początek spotkania o godz.18.

Film (ok.35- minutowy) Marioli Landowskiej opowiada o Indianach Kayapo z Brazylii. Jest to plemię, które żyje z dala od cywilizacji,a na jego tereny można się dostać jedynie po uzyskaniu od rządu limitowanego zezwolenia. Urodzona w Szczecinie artystka od 1993 r.  mieszka w Portugalii i od lat interesuje się kulturą południowoamerykańskich Indian. Odwiedzała ich w Brazylii wielokrotnie. U Kayapo była rok temu. Projekcji poświęconego im filmu towarzyszyć będzie jej opowieść o Amazonii i tamtejsza muzyka.

O Indianach z Ameryki Południowej mówić też będzie Ewa Prądzyńska, kustosz Działu Kultur Pozaueropejskich Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Spotkanie i projekcja filmu o godz.18 w „Starej Rzeźni" przy ul. Tadeusza Wendy 14 w Szczecinie. Wstęp wolny.

(mag)

O Kayapo w „Starej Rzeźni" O Kayapo w „Starej Rzeźni"

Komentarze

slaw
Ja uważam, że Stara Rzeźnia to idealne miejsce do instalacji historycznych Instytutu Pamięci Narodowej, a może warto tam przenieść siedzibe IPN. I wyobraźmy sobie te wszystkie narodowe-tradycyjne spotkania, inscenizacje historyczne, wspominanie historii, wyklady organizowane przez srodowiska patriotyczne, a wreszcie muzeum historii najnowszej
2017-08-18 08:00:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi