poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kultura > Nowy festiwal w Szczecinie?

Nowy festiwal w Szczecinie?

Nowy festiwal w Szczecinie?
Data publikacji: 2015-08-06 17:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1869 8364
- Rafale, czy Ty naprawdę nie możesz przez chwilę spokojnie usiedzieć? U Ciebie pomysł goni pomysł. Zdradzisz ten najnowszy?

- Od pomysłu do realizacji daleka droga, ale faktycznie zatęskniłem za festiwalowym życiem. Kiedyś, we Wrześni, z powodzeniem organizowałem Festiwal Piosenki im. Anny Jantar. Festiwal ten odkrył Kasię Wilk i Natalię Sikorę. Może warto byłoby ponownie wrócić do tamtych czasów? Tym bardziej, że Szczecin to kolebka polskiej piosenki. Mój pomysł jest troszeczkę, jak na inne festiwale wokalne, kontrowersyjny: 15 wykonawców, najlepszych z najlepszych, walczących o jedną nagrodę - Nagrodę im. Heleny Majdaniec w Amfiteatrze jej imienia. W konkursie wykonawca śpiewa tylko jeden utwór. Jury głosuje jawnie, zaraz po wykonaniu piosenki. Na podstawie pokazanych tabliczek z cyfrą od 1 do 5. Taka namiastka Eurowizji. Wszystko odbywa się na oczach widzów i uczestników. Nie będzie więc podstaw do mówienia o matactwach. Uważam, że pomysł przedni i na pewno ludzie chętnie przyjdą posłuchać młodych walczących o nagrodę. Podkreślam młodych, bo chciałbym, żeby konkurs był tylko dla uczestników w przedziale 13-16 lat. Nie chciałbym wchodzić w działania konkursu, który organizuje już SAA. Wręcz uważam, żeby ten konkurs także mogłaby organizować ekipa Ani Lemańczyk. Najlepszy termin - pierwszy tydzień lipca. ©℗ Berenika Lemańczyk

Więcej w magazynowym wydaniu "Kuriera" i e-wydaniu (7.08).
Na zdjęciu arch. z 21.11.2013: Rafał Podraza promuje książkę o Helenie Majdaniec.
Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Czytelnik Łukasz
No cóż, im więcej imprez tym lepiej. Ciągle jęczycie, że mało ich mamy, że "nic się nie dzieje" itd. Lepiej byście się zamknęli. Przynajmniej amfiteatr odżyje.
2015-08-09 09:14:02
ciocia
Ileż można "ciągnąć" z pociotki? Biedaczka, pewnie przewraca się w grobie.
2015-08-07 07:08:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi