środa, 21 lutego 2018.
Strona główna > Kultura > Nie tylko o Macierewiczu

Nie tylko o Macierewiczu

Nie tylko o Macierewiczu
Data publikacji: 2017-07-19 08:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-26 14:14
Wywietleń: 728 276674

Czy Antoni Macierewicz jest powiązany z rosyjską mafią i kremlowską władzą? Kto stoi za aferą taśmową? Na te i wiele innych tematów można będzie porozmawiać z autorem książki „Macierewicz i jego tajemnice” Tomaszem Piątkiem. Spotkanie w szczecińskim Empiku w GH Kaskada rozpocznie się w środę (19 lipca) o godz.18.

Nowa książka Tomasza Piątka to wynik 18-miesięcznego dziennikarskiego śledztwa, badającego kontakty szefa MON. Książka „Macierewicz i jego tajemnice” odsłania niepokojące kulisy powiązań obecnego ministra obrony narodowej z rosyjskim wywiadem wojskowym. Głównym wątkiem są kontakty szefa MON z gangsterem i oligarchą Siemionem Mogilewiczem oraz politykami Kremla, co autor dokumentuje materiałami źródłowymi i mapami. Porusza też temat powiązania Mogilewicza i Macierewicza z wybuchem głośniej afery taśmowej.

Tomasz Piątek to pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy. Autor osiemnastu książek. Debiutował opartą na własnych doświadczeniach powieścią „Heroina” w 2002 r nominowaną do Paszportu „Polityki”. W 2009 r. finalista Nagrody Nike za powieść „Pałac Ostrogskich”.

(el)

Komentarze

siwy
Jak to nie pozywa, przecież sprawą już zajmuje sie prokuratura. BTW jak Ty sobie wyobrazasz w realiach polskiego sadownictwa powództwo cywilne przeciwko człowiekowi którego dokumentacja medyczna zawiera zapis o leczeniu w zamkniętym ośrodku, tak serio bez wnikania czy był to tylko odwyk czy nie:D. Życia może nie wystarczyć.
2017-07-26 13:51:41
PiSzcząca bida
Coś musi być na tzw. rzeczy. Rozwiązując kontrwywiad Antoni Smoleński nie musiał ujawniać na cały świat nazwisk polskich agentów. Po drugie dlaczego swój bałaganiarsko sporządzony raport o WSI kazał przetłumaczyć na język rosyjski? Żeby służbom rosyjskim jeszcze bardziej ułatwić penetrację polskich służb specjalnych? I jeszcze cytat z Wikipedii: "W książce Anatomia buntu. Kuroń, Modzelewski i komandosi Andrzej Friszke na podstawie materiałów IPN stwierdził, że w marcu 1968 Antoni Macierewicz miał obciążać w śledztwie innych działaczy opozycji, w tym Wojciecha Onyszkiewicza[5][6]. Antoni Macierewicz wbrew deklaracjom ostatecznie nie pozwał Andrzeja Friszke". Teraz też jakoś nie pozywa Tomasza Piątka.
2017-07-20 22:30:16
Politolog
Nie, to nie promocja heroinisty (od trzech lat ten człowiek zresztą już nie zażywa narkotyków), tylko książki opartej na faktach. Co możesz - poza inwektywami - przeciwstawić śledztwu Tomasza Piątka i jego książce?
2017-07-20 20:28:22
ale upadek
Promocja heroinisty... Drogi portalu, szukacie czytelników wśród oszołomstwa?
2017-07-20 13:11:10
@ada
Odłącz się od TVN, bo zwariujesz.
2017-07-20 13:08:29
Gość
Znacie coś bardziej fałszywego i służalczego jak nawet były korespondent Gaz. Wyb. ??
2017-07-20 09:21:01
Młoty
Pieski Pawłowa z laboratorium TVN dostrzegły bodziec i już się piana z pysków leje.
2017-07-19 23:36:40
@łopata, miotła
Rozumiem, że ty doglądając ciepłej wody w kranie i zimnego piwa w lodówce robisz więcej dla obronności niż terytorialsi?
2017-07-19 23:27:08
@do poniższego
WSI szkolone w Moskwie trzymało Rosjan na dystans. Nie wierzę człowieku, że w ogóle to napisałeś. A ilu to ruskich agentów pojmała ta jedna z najlepszych na świecie ekip kontrwywiadowczych? Nie ZERO czasem? Tak, wiem, wiem... wszystkich pojmanych przekręcili na drugą stronę i dlatego nie słyszeliśmy o sukcesach tej jednej z najlepszych ekip kontrwywiadowczych :))
2017-07-19 23:18:35
łopata, miotła
Boże, jakiś naiwny wierzy, że faceci szkoleni raz w miesiącu za 500 plus obronią ten kraj prze enplem ze Wschodu ,to jest tak samo głupi jak Maciar. OTK to były wojska typu łopata-miotła- taczka. Budowali tory kolejowe i drogi. Dziś obronią ten kraj przed Ruskimi, ale najpierw będą rozganiali wiece ludzie którzy mają już dosyć rządów Kaczora i tej całej bandy.
2017-07-19 22:11:44
do poniższego
Nic nie kumasz. WSI trzymało ruskich na dystans od Polski. Macierewicz rozwiązując jedną z najlepszych ekip kontrwywiadowczych na świecie wpuścił takie ilości ruskich agentów do Polski, że teraz robią co chcą. Działa ewidentnie na korzyść ruskich.
2017-07-19 21:24:08
kogo Kurier promuje?
Tak panie Tomaszu Piątek - Macierewicz to ruski agent dlatego rozwiązał WSI, wprowadził wojska USA do Polski i zorganizował Obronę Terytorialną Kraju!?
2017-07-19 18:49:47
weger36
Swoją drogą ciekawe dlaczego Kaczyński trzyma tak blisko siebie agenta GRU ? Może Macierewicz wciąż trzyma jego teczkę z SB
2017-07-19 17:20:23
Gość
czekamy na następne książki Pana Tomasza Piątka Niech ujawnia życiorysy wszystkich przedstawicieli reżimu. Szczególnie czekam na komunistycznego prokuratora Piotrowicza, złodzieja portmonetek Piętę i napadajacego na ludzi przy torac Brudzińskiego. Oczywiście przydałaby się prawdziwą biografia Kaczyńskiego czyli TW Balbiny, opisujaca jego udział w aferach FOZZ, Art-B, a przede wszystkim aferę Telegrafu.
2017-07-19 16:58:59
ada
Macierewicz to ruski agent. To hańba dla Polski ze taki ktoś jest ministrem
2017-07-19 16:24:48
Czytelnik
A Semki, Cenckiewiczów (nie mylić z Centkiewiczem) spotkania czy też innych nawiedzonych powieściobajkowiczów spod znaku rządzącej partii to można reklamować?
2017-07-19 15:04:32
siwy
To wspaniale że miasto odwiedzi pisarz prozy s-f osadzonej we współczesnych realiach:D
2017-07-19 14:50:28
Gość
Co to ma być? Promujecie oszołoma i narkomana z Wyborczej?! Chcecie skończyć jak ta zakłamana gazetka? Bo mi się już odechciewa kupować Kurier.
2017-07-19 11:00:26
Mocno
O, z takimi dowodami to pisarz na pewno już dawno był w sądzie i wytoczył proces, tylko jakoś nikt wyroku nie słyszał.
2017-07-19 09:11:10