poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Na melancholijną nutę

Na melancholijną nutę

Na melancholijną nutę
Data publikacji: 2017-11-19 22:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-19 22:16
Wywietleń: 580 301825

Baltic Neopolis Orchestra zagrała w niedzielę wieczorem w Trafostacji Sztuki z Svetlinem Roussevem, skrzypkiem, koncertmistrzem Radio France Philharmonic Orchestra.

W programie koncertu, zatytułowanego „Lirycznie i ogniście”, znalazły się utwory Panczo Władigerowa na orkiestrę smyczkową, Ernesta Chaussona „Poemat na skrzypce i orkiestrę smyczkową”, Camille’a Saint-Saënsa „Introdukcję i „Rondo Capriccioso” oraz Antonína Dvořáka Serenadę E-dur op. 22. Był to więc wieczór melancholijny, doprawiony walcem, tańcami czeskimi i hiszpańskimi, muzyką Bułgarii.

Svetlin Roussev jest Bułgarem. Podczas festiwalu i targów muzycznych Midem w Cannes został ogłoszony „Objawieniem roku 2000”, a sześć lat później uznany za muzyka roku w Bułgarii. Założył trio Roussev-Salque-Rozanova, jest koncertmistrzem Radio France Philharmonic Orchestra, a od 2007 roku także koncertmistrzem orkiestry filharmonii w Seulu. 

(b.t.)

Fot. Marta Teszner

 

Na melancholijną nutę Na melancholijną nutę Na melancholijną nutę Na melancholijną nutę Na melancholijną nutę Na melancholijną nutę

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi