czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Na gotyckim szlaku

Na gotyckim szlaku

Na gotyckim szlaku
Data publikacji: 2015-09-04 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1131 18399

Trwa  doroczny Festiwal Wędrowny „Na gotyckim szlaku”, organizowany przez Fundację Akademia Muzyki Dawnej. W najbliższą sobotę (godz. 19) organizatorzy zapraszają do Czachowa pod Cedynią na koncert „Muzyka na stu strunach”. Wstęp wolny.


W XIII-wiecznym czachowskim kościele Matki Boskiej Częstochowskiej wystąpi duet Ad Libitum, który tworzą Urszula Stawicka (klawesyn) i Jakub Kościuszko (gitara). Zagrają utwory kompozytorów XVII-XX wieku: Manuela Marii Poncego, Dietericha Buxtehudego, Tommaso Giordaniego, Niccolo Paganiniego, Claude-Bénigne Balbastra, Francoisa Couperina i Luigiego Boccheriniego, nawiązując do starych polichromii kościoła w Czachowie. W sobotę odsłonięte zostanie średniowiczne malowidło diabła.

Na dwie godziny przed koncertem, czyli o godz. 17, rozpocznie się program turystyczny. Szlakiem najstarszych kamiennych kościołów Nowej Marchii (Mętno i Czachów) poprowadzi dr Paweł Migdalski z Uniwersytetu Szczecińskiego i Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego Terra Incognita.

W kościele w Czachowie znajdują się unikatowe organy Joachima Wagnera (XVIII w.), wymagające pilnego remontu. Podczas koncertu będzie przeprowadzona kwesta na ich rzecz (nr zbiórki 2015/3105/OR). Jest to kontynuacja akcji prowadzonej od 2011 r.

Dla publiczności ze Szczecina organizatorzy zapewniają transport (cena 25 zł). Szczegóły i sprzedaż biletów: www.famd.pl oraz Republika Rozmaitości Fanaberia (deptak Księcia Bogusława X 5).

(b)

 Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny