piątek, 23 lutego 2018.
Strona główna > Kultura > Myśliborski Przegląd Plastyki

Myśliborski Przegląd Plastyki [GALERIA]

Myśliborski Przegląd Plastyki
Data publikacji: 2016-02-26 22:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:54
Wywietleń: 1395 121624

W sobotnim (27 lutego) "Przeglądzie Plastyki Myśliborskiej" wzięło udział wielu młodych utalentowanych artystów amatorów. Wśród nich swoje prace prezentowali twórcy z terenu gminy Myślibórz oraz gościnnie z Namyślina (gm. Boleszkowice), Trzcińska Zdroju i Chojny. Na wystawie znalazły się ciekawe płótna malarskie, rzeźby, jak i pełne ekspresji akwarele, pastele oraz witraże.

W ceremonii otwarcia ekspozycji nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych oraz lokalnych miłośników sztuki.

- Myśliborski Klub Plastyka skupia obecnie ponad 50 twórców z pobliskich miast i gmin. Jesteśmy jednym z najstarszych klubów plastycznych działających w naszym województwie. Dzisiaj mamy wielki dzień. W gościnnych progach "Galerii M" możemy prezentować ponad 100 najciekawszych prac 29 autorów. Wszystkim twórcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i ciągłe rozwijanie swoich pasji – powiedział "Kurierowi" Bogdan Markowski, prezes Klubu Plastyka, zarazem członek prezydium Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Artystycznych w Warszawie.

- Na ekspozycję wybrane zostały najlepsze prace poszczególnych autorów. Jednym słowem – Myślibórz ma się czym pochwalić. Nasza twórczość plastyczna jest na wysokim poziomie, z czego bardzo się cieszymy. Tym bardziej, że przy muzeum jest Ośrodek Edukacji Plastycznej, który kształci poszczególne pokolenia dzieci i młodzieży – zaznaczyła w rozmowie z "Kurierem" Magdalena Szymczyk, dyrektor Myśliborskiego Muzeum Pojezierza Myśliborskiego.

Natomiast jak zauważył Janusz Moraczewski, lokalny artysta plastyk - tegoroczny przegląd myśliborski obfituje różnorodnością prac i stylów. Swoje dzieła zaprezentowało kilku młodych twórców - w tym wielu nestorów myśliborskiej plastyki. Na wystawie można obejrzeć bogate i dojrzałe w treści malarstwo. Ponadto, co go cieszy - rośnie tu grono miłośników i przyjaciół sztuki.

Tekst i fot. (szym)

Migawki z Dorocznego Przeglądu Plastyki w Myśliborzu w naszej galerii

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy