niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Kultura > Myśliborski Przegląd Plastyki

Myśliborski Przegląd Plastyki [GALERIA]

Myśliborski Przegląd Plastyki
Data publikacji: 2016-02-26 22:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:54
Wywietleń: 1287 121624

W sobotnim (27 lutego) "Przeglądzie Plastyki Myśliborskiej" wzięło udział wielu młodych utalentowanych artystów amatorów. Wśród nich swoje prace prezentowali twórcy z terenu gminy Myślibórz oraz gościnnie z Namyślina (gm. Boleszkowice), Trzcińska Zdroju i Chojny. Na wystawie znalazły się ciekawe płótna malarskie, rzeźby, jak i pełne ekspresji akwarele, pastele oraz witraże.

W ceremonii otwarcia ekspozycji nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych oraz lokalnych miłośników sztuki.

- Myśliborski Klub Plastyka skupia obecnie ponad 50 twórców z pobliskich miast i gmin. Jesteśmy jednym z najstarszych klubów plastycznych działających w naszym województwie. Dzisiaj mamy wielki dzień. W gościnnych progach "Galerii M" możemy prezentować ponad 100 najciekawszych prac 29 autorów. Wszystkim twórcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i ciągłe rozwijanie swoich pasji – powiedział "Kurierowi" Bogdan Markowski, prezes Klubu Plastyka, zarazem członek prezydium Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Artystycznych w Warszawie.

- Na ekspozycję wybrane zostały najlepsze prace poszczególnych autorów. Jednym słowem – Myślibórz ma się czym pochwalić. Nasza twórczość plastyczna jest na wysokim poziomie, z czego bardzo się cieszymy. Tym bardziej, że przy muzeum jest Ośrodek Edukacji Plastycznej, który kształci poszczególne pokolenia dzieci i młodzieży – zaznaczyła w rozmowie z "Kurierem" Magdalena Szymczyk, dyrektor Myśliborskiego Muzeum Pojezierza Myśliborskiego.

Natomiast jak zauważył Janusz Moraczewski, lokalny artysta plastyk - tegoroczny przegląd myśliborski obfituje różnorodnością prac i stylów. Swoje dzieła zaprezentowało kilku młodych twórców - w tym wielu nestorów myśliborskiej plastyki. Na wystawie można obejrzeć bogate i dojrzałe w treści malarstwo. Ponadto, co go cieszy - rośnie tu grono miłośników i przyjaciół sztuki.

Tekst i fot. (szym)

Migawki z Dorocznego Przeglądu Plastyki w Myśliborzu w naszej galerii

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi