środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Muzyka w plenerach

Muzyka w plenerach

Muzyka w plenerach
Data publikacji: 2016-07-15 20:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1218 144308

Kwitnące róże, cisza drzew i muzyka: w piątek wieczorem na szczecińskiej Różance grała Miriam Rodriquez Brüllová, gitarzystka i kompozytorka ze Słowacji. Towarzyszył jej Baltic Neopolis Quartet w składzie: Maksym Dondalski (skrzypce), Grzegorz Warzecha (skrzypce), Emila Goch (altówka) i Tomasz Szczęsny (wiolonczela). Intrygujący i różnorodny program, nowoczesna muzyka, plenerowa atmosfera, bardzo dobra gra kwartetu (Marcin Dondalski!) oraz porywająca muzykalność i doskonała technika gry Miriam Rodriquez Brüllovej – oto najkrótsza ocena piątkowego koncertu. Były owacje i był bis.

W sobotę słowacka gitarzystka i szczeciński kwartet zagrają w pałacu w Przelewicach (godz. 15), powtarzając program szczecińskiego koncertu. O godz. 20 kwartet wystąpi w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie pod Międzyzdrojami, a razem z nim zagra Sándor Jávorkai, rewelacyjny skrzypek z Węgier. W programie utwory Antonina Dvoraka, Handla-Halvorsena, „Czardasz” Vittorio Montiego i „Rumuńskie tańce ludowe” Beli Bartoka. Program ten zostanie powtórzony w niedzielę w Ogrodzie Japońskim w Gryficach (godz. 17).

Wstęp na koncerty wolny!!

Jest jeszcze kilka wolnych ostatnich miejsc w autobusie, który do Przelewic i Grodna zwiezie szczecinian (odjazd godz. 10.30 sprzed Szczecińskiego Inkubatora Kultury, powrót około godz. 22.30). W czasie wycieczki przewidziany jest program krajoznawczy. Szczegóły i bilety na przejazd, tel.: 510 119 058. (b.t.)

Fot.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

Miriam kocham Słowaków, kocham Czechów .Jestesmy naprawdę bliską rodziną.
Ale jadowita banda chce (i tak czyni) nas skłócić. Hej Miriam!! UŚCISKI.
2016-07-15 20:42:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny