czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Muzyka przyjechała do szpitala

Muzyka przyjechała do szpitala

Muzyka przyjechała do szpitala
Data publikacji: 2016-11-15 18:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 249 172843

Fantastyczną niespodziankę muzycy szczecińskiej filharmonii - oraz oczywiście kochana przez dzieci DoNuta - sprawili we wtorek najmłodszym pacjentom szczecińskich szpitali w Zdrojach i przy Unii Lubelskiej. Postanowili bowiem skierować swoje kroki do tych, którzy sami nie mogą odwiedzić murów wspomnianej muzycznej instytucji.

Dzieci usłyszały zatem na żywo koncert kwintetu dętego drewnianego (w składzie: flet, obój, klarnet, waltornia i fagot) oraz poznały się z Brombą, bohaterką spektaklu opartego na opowiadaniach Marcina Wojtyszki. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu: „DoNuta taktuje – W trasie”, który zakłada wyjazdowe koncerty dla najmłodszych. Jak mówi Jakub Gibowski - rzecznik filharmonii, tym razem pracownicy tej instytucji zorganizowali wewnętrzną zbiórkę pieniędzy i opłacili dzieciom udział w wydarzeniu. Na zdjęciu - ekipa filharmonii w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy Unii Lubelskiej, w budynku św. Mikołaja.

(MON)

Fot. R.PAKIESER

Komentarze

bis
Wspaniały gest personelu instytucji.... Ale także jestem zaskoczona, że pracownicy Filharmonii mogli z czystym sumieniem przyjąć takie honorarium ??? Sądze, że najtrafniej było delikatnie i dyplomatycznie zwrócić te pieniążki wspaniałym darczyńcom. Wszystkim pacjentom życzę dużo zdrowia i szczęścia a wspaniałemu personelowi także wszystkiego dobrego. Myślę, że wspaniałe panie z Filharmonii nie do końca przemyślały ten gest. także życzę wszystkiego dobrego.
2016-11-16 21:52:17
gratulant
"..pracownicy tej instytucji zorganizowali wewnętrzną zbiórkę pieniędzy i opłacili dzieciom udział w wydarzeniu" Co się porobiło????? Jak świat światem w szpitalach i domach dziecka artyści występowali za darmo z potrzeby serca. Czyżby Filharmonii zaczął doradzać ktoś z Pogotowia Teatralnego ???? Widać , że w nie ma się czym chwalić więc i wiadomość , że artyści za pieniądze zagrali w szpitalu jest newsem!
2016-11-16 10:26:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje