piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kultura > Muzyka przyjechała do szpitala

Muzyka przyjechała do szpitala

Muzyka przyjechała do szpitala
Data publikacji: 2016-11-15 18:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 217 172843

Fantastyczną niespodziankę muzycy szczecińskiej filharmonii - oraz oczywiście kochana przez dzieci DoNuta - sprawili we wtorek najmłodszym pacjentom szczecińskich szpitali w Zdrojach i przy Unii Lubelskiej. Postanowili bowiem skierować swoje kroki do tych, którzy sami nie mogą odwiedzić murów wspomnianej muzycznej instytucji.

Dzieci usłyszały zatem na żywo koncert kwintetu dętego drewnianego (w składzie: flet, obój, klarnet, waltornia i fagot) oraz poznały się z Brombą, bohaterką spektaklu opartego na opowiadaniach Marcina Wojtyszki. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu: „DoNuta taktuje – W trasie”, który zakłada wyjazdowe koncerty dla najmłodszych. Jak mówi Jakub Gibowski - rzecznik filharmonii, tym razem pracownicy tej instytucji zorganizowali wewnętrzną zbiórkę pieniędzy i opłacili dzieciom udział w wydarzeniu. Na zdjęciu - ekipa filharmonii w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy Unii Lubelskiej, w budynku św. Mikołaja.

(MON)

Fot. R.PAKIESER

Komentarze

bis
Wspaniały gest personelu instytucji.... Ale także jestem zaskoczona, że pracownicy Filharmonii mogli z czystym sumieniem przyjąć takie honorarium ??? Sądze, że najtrafniej było delikatnie i dyplomatycznie zwrócić te pieniążki wspaniałym darczyńcom. Wszystkim pacjentom życzę dużo zdrowia i szczęścia a wspaniałemu personelowi także wszystkiego dobrego. Myślę, że wspaniałe panie z Filharmonii nie do końca przemyślały ten gest. także życzę wszystkiego dobrego.
2016-11-16 21:52:17
gratulant
"..pracownicy tej instytucji zorganizowali wewnętrzną zbiórkę pieniędzy i opłacili dzieciom udział w wydarzeniu" Co się porobiło????? Jak świat światem w szpitalach i domach dziecka artyści występowali za darmo z potrzeby serca. Czyżby Filharmonii zaczął doradzać ktoś z Pogotowia Teatralnego ???? Widać , że w nie ma się czym chwalić więc i wiadomość , że artyści za pieniądze zagrali w szpitalu jest newsem!
2016-11-16 10:26:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi