wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Muzyka na wodzie i Sindbad Żeglarz

Muzyka na wodzie i Sindbad Żeglarz

Muzyka na wodzie i Sindbad Żeglarz
Data publikacji: 2017-07-01 08:26
Wywietleń: 194 273106

Po raz pierwszy bez Jana Waraczewskiego, skrzypka i żeglarza, kompana i koncertmistrza, który koncerty „Muzyka na wodzie” stworzył i prowadził - będą one teraz miały jego imię.

Sobota (1 lipca) godz. 22 to wiedeńskie klimaty na Przystani Jacht Klubu AZS przy ul. Przestrzennej: utwory Straussów, arie z oper i operetek Bizeta, Offenbacha, Rossiniego.

Grać będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, dyrektora Filharmonii Zabrzańskiej, a śpiewać Anita Maszczyk (sopran), współpracująca m.in. z Operą Śląską i Teatrem Muzycznym w Lublinie, oraz Wioletta Białk (sopran), laureatka Złotej Maski 2008, solistka współpracująca z Operą i Filharmonią Śląską, jak też Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.

Spotkanie na przystani zacznie się w sobotę już o godz. 17 warsztatami rodzinnymi i wspólnym słuchaniem „Przygód Sindbada Żeglarza”.

Organizatorzy piszą, warto wziąć ze sobą koce, kurtki i przekąski oraz dzieci (tudzież psy). Przypominają, że na warsztaty i koncert warto wyjechać z domu wcześniej, ze względu na wyłączone z użytku mosty Cłowy i nad Płonią. Wstęp wolny.

(b.t.)

Na zdjęciu: Jedna z ubiegłych edycji "Muzyki na wodzie"

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi