piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Muzyka Karola Szymanowskiego

Muzyka Karola Szymanowskiego

Muzyka Karola Szymanowskiego
Data publikacji: 2015-07-29 17:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1036 6356

Wakacje, więc w wakacyjnych nastrojach przebiegała środowa koferencja prasowa, poświęcona XI Międzynarodowemu Festiwalowi Muzycznemu „Sacrum Nom Profanum”, zorganizowana w szczecińskim Urzędzie Miasta. Szczecin jest jednym z partnerów festiwalu.

O założeniach i tegorocznym programie „Sacrum Non Profanum” mówili jego dyrektor artystyczny prof. Bohdan Boguszewski oraz rzeczniczka prasowa, red. Anna Koprowicz. Festiwalowe koszulki prezentował m.in. zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Soska.

Tegoroczny festiwal poświęcony będzie muzyce Karola Szymanowskiego. Jeszcze przed oficjalną inauguracją (10 sierpnia w Szczecinie) organizatorzy zapraszają 4 sierpnia na dwa koncerty chóralne na wyspie Uznam, w Heringsdorfie i Świnoujściu. Śpiewać będzie Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu.

8 sierpnia w szczecińskim zamku zostanie otwarta wystawa, poświęcona Karolowi Szymnowskiemu, a dzień później z recitalem fortepianowym wystąpi w Filharmonii Szczecińskiej Witold Czerniak z Huston. Drugą część wieczoru, zatytułowaną „Kto Cię Polsko będzie kochał”, poprowadzi Barbara Wachowicz.

Oficjalna inauguracja festiwalu to koncert 10 sierpnia w katedrze szczecińskiej. Pod batutą Bohdana Boguszewskiego, w doborowej obsadzie, wykonane zostanie „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego.

11 sierpnia, jak co roku, festiwal przeniesie się do nadmorskiego Trzęsacza w gminie Rewal, gdzie ma swoje stałe miejsce.

Organizatorzy „Sacrum Non Profanum” przygotowali miłośnikom muzyki nieoczekiwaną niepodziankę. Na wszystkie koncerty wstęp będzie wolny! Jako że liczba miejsc jest limitowana, będą obowiązywać darmowe wejściówki, które można pobrać ze strony interenetowej festiwalu: sacrumnonprofanum.pl.

(b)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Prof. Bohdan Boguszewski i red. Anna Koprowicz

Komentarze

Muzyka
Dobrze, że festiwal poświęcony jest wyłącznie muzyce K. Szymanowskiego, a nie jego obyczajowym ekscesom i swoistym upodobaniom.
2015-07-30 06:28:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny