czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Muzyczne świętowanie

Muzyczne świętowanie

Muzyczne świętowanie
Data publikacji: 2015-07-14 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 77 4083

Osiem wydarzeń związanych z muzyką, w tym premiera składanki „Born In Szczecin, vol 5". W najbliższy piątek w Szczecinie trwać będzie GryFonia, czyli Szczecińskie Święto Muzyki. 

IMPREZA jest inicjatywą stowarzyszenia Made In Szczecin, które od pięciu lat organizuje przegląd młodych zespołów, a także promuje lokalnych artystów. Finałem piątej edycji przedsięwzięcia będzie Szczecińskiej Święto Muzyki, zaplanowane na najbliższy piątek. W programie imprezy m.in. całodzienny (godz. 8-22, Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90) pokaz teledysków szczecińskich wykonawców. Przewidziano również warsztaty. Zajęcia perkusyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędą się w Akademii Sztuki.  kulinarno-muzyczne, podczas których dzieci ułożą nuty z ciasta na pięciolinii z czekolady, a następie odsłuchają swoją kompozycję, będą organizowane w Bistro Na Językach. Zapisy na www.gryfonia.pl.

Na zwiedzających, głównie najmłodszych, w godz. 16-18 czeka galeria „Tworzę się", gdzie otwarty jest Dźwiękowy Plac Zabaw. W godz. 17.30-19.30 zaplanowano rozrywkowy spacer po Szczecinie, podczas którego uczestnicy odnajdą ślady Heleny Majdaniec i dowiedzą się  dlaczego al. Wojska Polskiego nazywana bywa Westendem (zapisy na www.gryfonia.pl). W OK Super (ul. Jana z Kolna) udostępniono wystawę najlepiej zaprojektowanych albumów muzycznych. W Starej Rzeźni (g. 18-19.30) pokazany zostanie dokument „Szczecin Calling" o tutejszej scenie muzyki klubowej lat 90. Finałem Szczecińskiego Święta Muzycznego będzie premiera płyty „Born In Szczecin vol. 5". O godz. 19.30 na dziedzińcu Zamku Ksiąźąt Pomorskich zagra zespół Chango, wraz z gośćmi: Jackiem „Budyniem" Szymkiewiczem i dj Falconem 1. Na scenie pojawi się też grupa Frontow, zwycięzcy Made In Szczecin 5. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

(szymw)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny