piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kultura > Muzeum z ofertą dla seniora

Muzeum z ofertą dla seniora

Muzeum z ofertą dla seniora
Data publikacji: 2015-09-23 12:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1374 23270

W czwartek, w szczecińskim Muzeum Narodowym, na specjalne darmowe oprowadzanie mogą przyjść seniorzy. O godz. 12, będą czekać tam na nich Monika Frankowska-Makała i Kinga Krasondębska, kuratorki wystawy „Magazyn Sztuki Dawnej – sztuka na Pomorzu od XII do XVII wieku”. Spotkanie odbędzie się w Gmachu Głównym przy Wałach Chrobrego, w ramach projektu eMeNeS_senior.

Seniorzy obejrzą najważniejsze zabytki sztuki pomorskiej, część kolekcji średniowiecznej i nowożytnej, czyli te eksponaty, które były prezentowane w Galerii Sztuki Dawnej przy ulicy Staromłyńskiej. Są wśród nich między innymi krucyfiks ze Stawna czy Pasja Chociwelska, skrzydła Poliptyku Stargardzkiego i niezwykle cenny Krucyfiks Kamieński, prezentowany tym razem w pozycji horyzontalnej, co daje niepowtarzalną okazję spojrzenia na niego z góry.

Oprowadzanie po wystawie to ledwie wstęp do całego weekendu z kulturą, czyli ogólnopolskiej akcji „60+kultura", realizowanej z inicjatywy Ministerstwa Kultury. W projekcie bierze udział 300 placówek kulturalnych w całej Polsce.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia i ma zachęcać do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym. Oferty przygotowane przez placówki uczestniczące w weekendzie seniora są różne, głównie - darmowe lub zniżkowe bilety wstępu. W Szczecinie udział w akcji biorą: teatry - Kana, Współczesny i Polski, Książnica Pomorska, Muzeum Narodowe i Opera na Zamku.

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Krucyfiks Kamieński i cenne zabytki sztuki pomorskiej seniorzy mogą obejrzeć za darmo w Muzeum Narodowym


 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi