środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Muzeum, teatr czy zamek?

Muzeum, teatr czy zamek?

Muzeum, teatr czy zamek?
Data publikacji: 0001-01-01 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 395 2582

Corocznie sporo dzieci i młodzieży korzysta z warsztatów i półkolonii w szczecińskich instytucjach kultury. W tym roku sporą ofertę przygotował Zamek Książąt Pomorskich i Muzeum Narodowe, a na zajęcia teatralne zaprasza choćby Teatr Mały.

W muzeum będą się odbywały cykle zajęć pn. „Muzealna Akademia Wakacyjna", odbywające za każdym razem przez cztery dni (od wtorku do piątku, w godz. 11-13). Każda seria warsztatów będzie miała inną myśl przewodnią, np. w czasie zajęć od 4 do 7 sierpnia dzieci poznają historię Szczecina, w kolejnych tygodniach - legendy i klechdy polskie na pocztówkach, znaczkach i w książkach albo wybiorą się w ciekawą podróż do Afryki, bez bagaży i drogiego biletu.

W Zamku Książąt Pomorskich, również odbędą się m.in. kilkudniowe cykle warsztatów (poza tym, również zajęcia filmowe i plastyczno - rzeźbiarskie). I tak w lipcu będzie „Kraina Ekolandia" (na których dzieci będą tworzyć Eko Domy, Eko Ogrody, Eko Modę i inne ciekawe Eko Transformacje), a w sierpniu zajęcia teatralne pn. „Przygody sceniczne.  Zabawy z teatralnymi konwencjami" oraz „Kolorowe pożegnanie lata", czyli kreatywne pożegnanie wakacje i przygotowanie własnej, wyjątkowej wyprawki szkolnej.

W Teatrze Małym odbędą się letnie warsztaty, podczas których dzieci, w wieku 10 - 15, przygotują spektakl zatytułowany „Ale cyrk". Zaplanowano zatem zajęcia teatralne, muzyczne i plastyczne, pod opieką m.in. aktora Macieja Litkowskiego. Warsztaty odbędą się w dwa ostatnie tygodnie sierpnia.

(MON)

Na zdjęciu:

Podobnie jak w latach ubiegłych, Zamek Książąt Pomorskich organizuje w wakacje cykle zajęć dla dzieci.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi