piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kultura > Msza w stylu filmowym

Msza w stylu filmowym

Msza w stylu filmowym
Data publikacji: 2016-01-28 19:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1844 111948

Tego jeszcze w Szczecinie nie było! W tę niedzielę (31 stycznia) w szczecińskiej filharmonii zabrzmi „msza w stylu muzyki filmowej". Tak właśnie określa ten utwór jego  kompozytor, Piotr Jańczak. Na scenie wykona go chór „Słowiki 60". W planach popołudniowego występu (początek o godz. 17) są też utwory muzyki prawosławnej oraz współczesne kompozycje.

„Missa Film" to wspomniana msza, specjalnie napisana dla szczecińskiego chóru męskiego. W niedzielę odbędzie się premiera tego utworu:

- To msza napisana w stylu muzyki filmowej - mówi kompozytor Piotr Jańczak. - W Szczecinie odbędzie się prapremiera tego utworu. Starałem się, by melodyka i harmonika były dobrze zsynchronizowane z tekstem. Zresztą, tekst dogrywa tu ważną rolę.

Podczas koncertu w filharmonii chórem i orkiestrą dyrygować będzie Jacek Kraszewski:

- Mimo iż jestem dyrygentem, to tym razem nie będę dyrygował - opowiada kompozytor P. Jańczak. - Jestem pod ogromnym wrażeniem dyrygenta Jacka Kraszewskiego, zatem dobrze się będę czuł na widowni, słuchając tego, co napisałem. Choć pewnie też będę denerwował się za wszystkich - dodaje artysta.

Poza wspomnianym chórem „Słowiki 60", publiczność usłyszy też Wyrzyski Chór Męski oraz solistów: Adama Sobierajskiego, Jarosława Breka, Marcina Pomykałę i Andrzeja Nowakowskiego. ©℗

(MON)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Autorem kompozycji „Missa Film" jest Piotr Jańczak. W niedzielę odbędzie się prapremiera tego utworu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi