piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Modernizacja na cztery skrzydła

Modernizacja na cztery skrzydła

Modernizacja na cztery skrzydła
Data publikacji: 2015-07-24 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1224 5170

Nie tylko skrzydło północne i należące do opery południowe - w szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich rozpoczął się już remont skrzydła zachodniego, a lada dzień ruszy też modernizacja skrzydła wschodniego. Prace mają zakończyć się w grudniu.

Projekt obejmuje modernizację pomieszczeń oraz wejść do budynku w obu skrzydłach. Prace mają objąć hole, klatki schodowe, ciągi komunikacyjne oraz schody zewnętrzne. Remont ma też dostosować zamek do potrzeb osób niepełnosprawnych i przystosować do wymogów bezpieczeństwa.

- Nowością będzie winda, łącząca wszystkie kondygnacje w skrzydle wschodnim - mówi Kamil Robak, specjalista ds. promocji w Zamku Książąt Pomorskich. - Ma ona poruszać się od poziomu minus dwa (Cela Czarownic), aż do trzeciego piętra. Co ciekawe, winda będzie także wyposażona w przyciski oznaczone alfabetem Braille'a.

Prace modernizacyjne obejmą także hol na parterze i wejście do budynku, nad którym pojawi się zadaszenie. Rozpoczęcie prac planowane jest na pierwszą połowę sierpnia, dlatego Zamek już odwołał planowane na najbliższe dni warsztaty: „Przygody sceniczne. Zabawy z teatralnymi konwencjami”, „Kolorowe pożegnanie lata”, „Moje Ulubione Wiersze - Warsztaty Recytatorskie”. Wiadomo też, że po wakacjach nie ruszą spotkania i wykłady oraz seanse w kinie Zamek.

W skrzydle zachodnim, zajmowanym obecnie przez Urząd Marszałkowski, przebudowane mają zostać pomieszczenia na parterze, I i II piętrze oraz wejście do budynku. Główny ciężar opiera się na wydzieleniu pożarowym klatki schodowej i wykonaniu automatycznego oddymiania. Projekt inwestycji zakłada również powstanie przestrzeni reprezentacyjnej w holach na obu piętrach,  wykorzystywanej do celów wystawienniczych.

Modernizacja jest to inwestycją zamku, realizowaną w ramach projektu, wpisanego na indykatywną listę Regionalnego Programu Operacyjnego. ©℗

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI


Na zdjęciu: Remont w szczecińskim zamku postępuje pełną parą: na skrzydle północnym robiony jest taras widokowy, skrzydło zachodnie i wschodnie właśnie szykowane są do modernizacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny