sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kultura > Młodsi i starsi na Różance

Młodsi i starsi na Różance

Młodsi i starsi na Różance
Data publikacji: 2017-06-03 06:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-02 18:00
Wywietleń: 383 264780

Z okazji swojego 30-lecia zespół Arfik zaprasza do Różanki na koncert, który rozpocznie się w sobotę (3 czerwca) o godzinie 12.

Szczeciński zespół Arfik już trzydziesty rok tętni śpiewem, tańcem i śmiechem, a kolejne pokolenia artystów z pasją oswajają ten groźny świat piosenkami i spektaklami. Twórcą Arfika jest Ryszard Leoszewski – pedagog, kompozytor, piosenkarz, który 30 lat temu wędrował z gitarą przez szczecińskie podwórka i pytał dzieci bawiące się na trzepakach, czy lubią śpiewać. Lubiły. Z nim lubiły i nadal uwielbiają.

Drugie skrzydło tego „ptaka” – Arfika, to Barbara Stenka, poetka i pisarka, pracująca z zespołem od 22 lat. „Człowiek do wszystkiego”, od twórczości literackiej po taniec i etat „cioci Basi”.

Ale zespół to przede wszystkim dzieci i młodzież. To także dorośli już dziś, byli członkowie Arfika. Jak informują organizatorzy występu, „Ta cała grupa, od maluchów do poważnych pań i panów, zaprezentuje się na jubileuszowym koncercie w najbliższą sobotę w Różance. Zabrzmią utwory powstałe w pierwszych miesiącach istnienia Arfika, a także te najnowsze. Zaśpiewa też słodko-gorzka grupa Kostka Cukru – dorosłe absolwentki Arfika”.

Jubileusz jest dofinansowany ze środków Miasta Szczecin. 

(isz)

Fot. arch.

Na zdjęciu: na Różance wystąpi też Kostka Cukru.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi