poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Mistrzowski koncert Canadian Brass

Mistrzowski koncert Canadian Brass

Mistrzowski koncert Canadian Brass
Data publikacji: 2016-07-30 13:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1282 146407

Bisy i aplauz na stojąco zakończyły piątkowy koncert w Filharmonii Szczecińskiej. Światowej sławy kwintet Canadian Brass został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Wirtuozi instrumentów dętych blaszanych w mistrzowski sposób raczyli słuchaczy utworami muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej.

Zaprezentowali zaaranżowane i wykonane z finezją kompozycje m.in. Bacha, Schumanna, Gershwina, Lennona i McCatney'a. Publiczność - także międzynarodowa - nie szczędziła im braw. Canadian Brass to zespół znany na całym świecie, koncertuje w największych salach koncertowych, jak Carnegie Hall. Działa od 1970 r. i ma na swym koncie ponad 90 wydanych płyt. W skład zespołu wchodzą dwaj trębacze oraz muzycy grający na waltorni, puzonie i tubie.

W piątkowy wieczór w Szczecinie Canadian Brass po mistrzowsku wykonywał bardzo różnorodny repertuar. Oprócz umiejętności technicznych, zachwycili publiczność umiejętnością stworzenia niepowtarzalnej atmosfery i spontanicznym nawiązywaniem kontaktu z słuchaczami. Nie zabrakło też miejsca na żart, dowcip. Muzycy nie tylko grali, ale także śpiewali, a nawet... tańczyli. Na zakończenie koncertu przygotowali prawdziwy show w postaci kanadyjskiego baletu we własnym wykonaniu muzycznym (m. in. Czajkowski, Strauss) oraz choreograficznym. (el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

Teresa Syrek

kondolencje