niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Kultura > Międzynarodowy trójkąt kulturalny

Międzynarodowy trójkąt kulturalny

Międzynarodowy trójkąt kulturalny
Data publikacji: 2015-07-14 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 406 4088

Za nami III Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Kulturalny Trójkąt 2015”. W Gryfinie gościła młodzież szkolna i studenci z Francji skupieni głównie wokół ośrodka kultury Jean Vilar w Igny koło Paryża, młodzież niemiecka z Berlina i innych miast oraz młodzi polscy artyści z Gryfina, Kołobrzegu i Gorzowa Wlkp.

Spotkania Kulturalny Trójkąt 2012 trwały od 6 do 13 lipca. W ramach projektu odbyły się międzynarodowe warsztaty artystyczne: muzyczne, taneczne i teatralne. Zajęcia muzyczne prowadził Laurent Lavolé, muzyk obecnie mieszkający w Berlinie, taneczne choreograf z Francji Chloé Chavaleyre, natomiast warsztaty teatralne Janusz Janiszewski instruktor Gryfińskiego Domu Kultury, koordynujący międzynarodowe spotkania w Gryfinie.

– „Kulturalny Trójkąt” to kolejny projekt realizowany w ramach wieloletniej współpracy transgranicznej z innymi krajami, w którym bierze udział młodzież z Gryfina – informuje J. Janiszewski. – W ubiegłym roku Teatru Uhuru z GDK w ramach tego projektu wziął udział w dwóch międzynarodowych spotkaniach w Niemczech i we Francji. Teraz przyszedł czas na Gryfino. Wakacyjne warsztaty twórcze to okazja dla wielu młodych ludzi nie tylko do integracji i zawiązania nowych znajomości, ale także jest to czas zdobywania nowych doświadczeń i możliwość rozwijania artystycznych zamiłowań.

Rezultat artystycznych zmagań zaprezentowano publiczności w koncercie finałowym pn. „Most”. 

(akme)
Fot. GDK

Komentarze

darek
Kultóra, kóltura.
2015-07-14 13:42:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi