środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Miasto z historią

Miasto z historią

Miasto z historią
Data publikacji: 2015-08-23 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1252 13793

Połczyn-Zdrój liczy sobie już kilka wieków, ale ostatnio to nie historia sprzed stuleci wzbudza emocje wśród połczynian, ale historia sprzed kilkudziesięciu lat. A wszystko to dzięki wystawie, która jest prezentowana na placu przed ratuszem.

Na kilkunastu planszach można zobaczyć fotografie z lat 60. przedstawiające pracownice PSS „Społem” w fartuchach na tle szyldu „Kiełbaski, lody, napoje”, starszą parę powoli spacerującą po parkowych alejkach, roześmiane twarze dzieci. Wystawa prezentuje ponad 200 fotografii wykonanych bądź to przez zawodowych fotografów, bądź amatorów. Fotografie te zalegały domowe archiwa, a dziś wzbudzają emocje. Starsza kobieta, stojąc przy jednej z plansz wyciera oczy.

– Na tych zdjęciach widzę swojego ojca i dziadka – mówi nie kryjąc wzruszenia. - Ta mała dziewczynka to ja. To było ponad 50 lat temu.... - głos się łamie i milknie.

Takich wzruszających scen było i ciągle jest wiele. Połczynianie odnajdują swoją młodość, przywracają w pamięci minione lata.

– Te fotografie prawdopodobnie nigdy by nie ujrzały świtała dziennego, gdyby nie mój apel na facebooku (https://pl-pl.facebook.com/PolczynZdrojMiastoZHistoria) – mówi autor wystawy Tomasz Chmielewski. - Chcę przywracać pamięć o tamtych latach. Dzięki tym fotografiom możemy zobaczyć Połczyn-Zdrój z tamtych czasów i jego mieszkańców. Apeluję do wszystkich, którzy dysponują takimi zdjęciami do udostępniania ich na facebooku lub wypożyczania.

Wystawa będzie eksponowana do końca sierpnia.

Tekst i fot. (bar)


Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje