niedziela, 25 lutego 2018.
Strona główna > Kultura > Miasto z historią

Miasto z historią

Miasto z historią
Data publikacji: 2015-08-23 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1290 13793

Połczyn-Zdrój liczy sobie już kilka wieków, ale ostatnio to nie historia sprzed stuleci wzbudza emocje wśród połczynian, ale historia sprzed kilkudziesięciu lat. A wszystko to dzięki wystawie, która jest prezentowana na placu przed ratuszem.

Na kilkunastu planszach można zobaczyć fotografie z lat 60. przedstawiające pracownice PSS „Społem” w fartuchach na tle szyldu „Kiełbaski, lody, napoje”, starszą parę powoli spacerującą po parkowych alejkach, roześmiane twarze dzieci. Wystawa prezentuje ponad 200 fotografii wykonanych bądź to przez zawodowych fotografów, bądź amatorów. Fotografie te zalegały domowe archiwa, a dziś wzbudzają emocje. Starsza kobieta, stojąc przy jednej z plansz wyciera oczy.

– Na tych zdjęciach widzę swojego ojca i dziadka – mówi nie kryjąc wzruszenia. - Ta mała dziewczynka to ja. To było ponad 50 lat temu.... - głos się łamie i milknie.

Takich wzruszających scen było i ciągle jest wiele. Połczynianie odnajdują swoją młodość, przywracają w pamięci minione lata.

– Te fotografie prawdopodobnie nigdy by nie ujrzały świtała dziennego, gdyby nie mój apel na facebooku (https://pl-pl.facebook.com/PolczynZdrojMiastoZHistoria) – mówi autor wystawy Tomasz Chmielewski. - Chcę przywracać pamięć o tamtych latach. Dzięki tym fotografiom możemy zobaczyć Połczyn-Zdrój z tamtych czasów i jego mieszkańców. Apeluję do wszystkich, którzy dysponują takimi zdjęciami do udostępniania ich na facebooku lub wypożyczania.

Wystawa będzie eksponowana do końca sierpnia.

Tekst i fot. (bar)


Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy