poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Mali aktorzy i pan Pierdziołka

Mali aktorzy i pan Pierdziołka

Mali aktorzy i pan Pierdziołka
Data publikacji: 2016-06-13 23:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1888 139095

„Opowiastki pana Pierdziołki" to tytuł przedstawienia, które w poniedziałek (13 czerwca) pokazano na scenie Teatru Lalek „Pleciuga". Wystąpili bardzo młodzi aktorzy, bo z podstawówek, z grupy teatralnej działającej przy wspomnianej instytucji. Spektakl był zwieńczeniem całorocznych zajęć pod kierunkiem aktorki Marty Łągiewki. Młodzi artyści nie tylko przygotowywali się aktorsko do wierszowanej inscenizacji, ale również sami wykonali lalki. Wielkie brawa! ©℗

(MON)

Mali aktorzy i pan Pierdziołka Mali aktorzy i pan Pierdziołka Mali aktorzy i pan Pierdziołka Mali aktorzy i pan Pierdziołka Mali aktorzy i pan Pierdziołka Mali aktorzy i pan Pierdziołka

Komentarze

A panem Pierdziochem jest ten co to wymyślił.
.
2016-06-17 13:32:28
Quistorp
Sztuka , wg, scenariusza (BRAK), w oparciu o książkę , pt. (BRAK), wg reżyserii (BRAK), w oparciu o scenografię autorstwa (BRAK), i z ilustracją muzyczną (BRAK)pod kierownictwem wybitnej realizatorki Marty Łągiewki, przy współpracy grzecznych dziewczynek udających wrednych urwisów, z czarującym uśmiechem, i nienagannymi fryzurkami, i prezentujące modę z żurnali "Netto", gusta, preferencje współczesnych "elyt", finanse swoich rodziców, upodobań. KAŻDA SZTUKA BRONI SIĘ SAMA. Wielka sztuką było odważyć się zaproponować swoja osobę, czyli sama maestro "Kierownictwo". To pół biedy. Ale kim byli ci, którzy użyczyli sceny, Świątyni Melpomeny? To dopiero sztuki! Oglądałem występy uczniów w Kamieniu Pomorskim i Trzciance. Przepiękne. Im dalej od "Kerownictwa Melpomeny" tym piękniej. Scenografia jest piękna. Ale ona sama nie załatwia wszystkiego.
2016-06-16 22:29:30
To jest nowy porządek -
solidaruszy; wulgaryzmy i obscenicznoć w mediach, pismach i przedstawieniach, zaczęła się bezzwołcznie po instalacji rządu T. Mazowieckiego w 1989 i likwidacji urzędu cenzury.
2016-06-16 21:08:39
Jarun
Takiej literatury dziecięco-chamowatej nie znam i jestem z tego dumny. Literatura podwórkowa trywialno-rynsztokowa nigdy mnie nie pociągała. "Nowe fikołki pana Pierdziołki" - Jan Grzegorczyk, Tadeusz Zysk. A tam takie perełki: "Poszedł żuczek za chałupkę..." Bawią ciebie taki wierszyki -ty prymitywie? Czytałem: Ezopa, H. Ch. Andersena, Ch.Perraulta, I. Kryłowa, I.Krasickiego, A. Mickiewicza, Brzechwę, Tuwima, M.Konopnicką, W. Chotomską, H. Januszewską, Porazińską, Joannę Kulmową (związaną przez pewien czas ze Szczecinem). A ten mi tu wyjeżdża jak chłop z furą gnoju z jakimiś bździnami.
2016-06-16 10:42:38
Artykuł pisał pan Bździólka czy Szczynka ??
.
2016-06-15 21:33:50
spadł ze stołka...
znajomość literatury dziecięcej się kłania, Pani(e) Jarun. A może raczej nieznajomość...
2016-06-15 11:05:51
Jarun
Pierdziołka od pierdzieć -"elegancki"język Łągiewki.
2016-06-14 15:27:43
Nauka
Fajnie, jakby chociaż jedno z nich skończyło w przyszłości szkołę aktorską. Ale nie jakąś prywatną, znanego aktora, tylko prawdziwą.
2016-06-14 07:49:29