poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Litewski „Woods” wygrał Ekofilm!

Litewski „Woods” wygrał Ekofilm!

Litewski „Woods” wygrał Ekofilm!
Data publikacji: 2016-05-20 22:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 158 134667

„Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa zdobył Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego organizowanego w ramach festiwalu Ekofilm w Nowogardzie.

XIV Ogólnopolski i X Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm” zakończył się w piątek (20 maja) uroczystą galą w Nowogardzkim Domu Kultury.

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 1900 filmów z całego świata m.in. z Polski, Szwecji, Kolumbii, Brazylii, Litwy, Czech, Australii, Wielkiej Brytanii, Meksyku, USA, Turcji, Chorwacji. Po selekcji zakwalifikowano 65 filmów. Główną nagrodę zdobył litewski reżyser Ignas Meilunas za film „Woods”. Twórca otrzymał także bon o wartości 6000 zł . II miejsce zajął w konkursie „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. Twórcy tego ostatniego filmu przyznano również wyróżnienie za najlepsze zdjęcia.

Ponadto, jurorzy postanowili wyróżnić filmy „Koniec spania” w reżyserii Ryszarda Ferenca oraz „Ptasi raj” w reżyserii Marty Kądzieli.

Ekofilm organizowany jest od 1989 roku. Festiwal odbywa się co dwa lata. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Nowogardzie.

(reg)

Fot. NDK

Na fot. Nagrodzeni w konkursie filmowym z organizatorami i sponsorami

W galerii:

fot. 1 Jurorzy konkursu filmowego. 
fot. 2 Wręczenie nagród Nadleśnictwa Nowogard.
fot. 3. Zdobywcy III miejsca Krystianowi Matyskowi bon o wartości 2000 zł wręczył Wojciech Jachim - przedstawiciel Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów EcoGenerator ze Szczecina.
Litewski „Woods” wygrał Ekofilm! Litewski „Woods” wygrał Ekofilm! Litewski „Woods” wygrał Ekofilm! Litewski „Woods” wygrał Ekofilm!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi