piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Lekarskie oko na wodę

Lekarskie oko na wodę

Lekarskie oko na wodę
Data publikacji: 2015-07-29 13:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 974 6278

Cudowna natura wody - X stanów skupienia" to kolejna już wystawa z cyklu „Lekarze fotografują przyrodę". Zdjęcia oglądać można w sali Pod Piramidą Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

- Zawodowi fotograficy do robienia zdjęć podchodzą standardowo, a lekarze myślą i patrzą inaczej - tłumaczy Elżbieta Chojnacka, prezes Zachodniopomorskiego Okręgu Związku Polskich Fotografów Przyrody, organizatora ekspozycji. - Tym razem mamy prezentację lekarzy bardzo różnych specjalności, można powiedzieć - najlepszych z najlepszych. Wystawa wpisana jest zresztą w obchody 20-lecia naszego Związku.

Fotografii w sali Pod Piramidą jest kilkadziesiąt. Bardzo różnorodnych: od krajobrazów po zdjęcia podwodne. Ich motywem przewodnim jest woda, a podejście do tematu swobodne. Zobaczymy zatem piękne świetlne refleksy na wodnych taflach, uchwycone przez Zygmunta Niedźwiedzia, czy oklejone szadzią drzewa Małgorzaty Światłowskiej-Bajzert. Są klasyczne pejzaże Jacka Rudnickiego i kolorowe bogactwo fauny ciepłych mórz Dariusza Pietruszki. Jest cały dział ze zdjęciami makro kropel na kwiatach czy liściach, ale i ujęcia lodu, kry, mgły, wodospadów, kanałów i rzek. Poza bogactwem treści jest tu również żonglowanie nastrojem, barwą i formą.

W wystawie bierze udział 33 autorów. Organizatorzy wystawy zapraszają na spotkanie z nimi już w czwartek, 30 lipca, o godz. 17. Odbędzie się ono oczywiście w sali Pod Piramidą szczecińskiej Książnicy.

Ekspozycję oglądać można do 20 sierpnia.©℗

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Woda jest tematem przewodnim wystawy, prezentowanej w Książnicy Pomorskiej

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny