poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Laureaci trzydniowych zmagań wokalnych

Laureaci trzydniowych zmagań wokalnych

Laureaci trzydniowych zmagań wokalnych
Data publikacji: 2017-12-03 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-03 11:39
Wywietleń: 585 303695

Koncertem laureatów w wypełnionym publicznością Ogrodzie Zimowym szczecińskiej Akademii Sztuki zakończył się w sobotę wieczorem (2 grudnia) I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Carla Loewego. Zgłosiło się do niego ponad pięćdziesięcioro uczniów i absolwentów średnich szkół muzycznych, studentów uczelni muzycznych oraz osób prywatnie uczących się śpiewu.

Przewodnicząca jury, wybitna śpiewaczka prof. Urszula Kryger, mówiła na koniec o bardzo wysokim poziomie konkursu, gratulowała jego organizatorom i uczestnikom, wyraziła też nadzieję, że konkurs będzie przedsięwzięciem stałym.

Spośród uczniów i absolwentów szkół muzycznych najwyższe uznanie jury zyskały Abir Chanaa (I miejsce) i Natalia Herfort (drugie miejsce), przygotowane przez Annę Rosę z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie. III miejsce zajął Grzegorz Królak z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie (przygotowanie: prof. Jerzy Knetig).

Spośród studentów i absolwentów uczelni muzycznych, a także osób uczących się prywatnie, które do końca listopada 2017 r. nie skończyły 30. roku życia, I miejsce zajął Michał Janicki z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (przygotowanie: dr Robert Gierlach), drugie – Iga Caban z Akademii Sztuki w Szczecinie (przygotowanie: prof. Piotr Kusiewicz), trzecie – Halina Dubitskaya z UMFC w Warszawie (przygotowanie: dr hab. Eugenia Rozlach, prof. Jadwiga Rappé).

Jury przyznało także nagrody specjalne: za najlepszą interpretację utworu Carla Loewego – Idze Caban z Akademii Sztuki w Szczecinie, za najlepszą interpretację ballady Carla Loewego – Michałowi Janickiemu z UMFC w Warszawie, za indywidualność wykonawczo-sceniczną – Jasinowi Rammal-Rykale z UMFC w Warszawie, a za wyróżniający akompaniament – Michałowi Landowskiemu z Akademii Sztuki w Szczecinie.

Konkurs trwał trzy dni. Jego dyrektorem organizacyjnym była prof. Ewa Filipowicz-Kosińska, kierownik Katedry Wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie, a sekretarzem organizacyjnym – dr Paweł Wolski z AS w Szczecinie, solista Opery na Zamku.

Partnerem konkursu był Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Patronat Honorowy sprawował prezydent Szczecina. Konkurs był dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasto Szczecin i samorząd województwa zachodniopomorskiego.

(b.t.)

Na zdjęciu: Abir Chanaa z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie i Michał Janicki z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Fot. Akademia Sztuki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi