piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Kwartet szuka sensu

Kwartet szuka sensu

Kwartet szuka sensu
Data publikacji: 2016-04-21 08:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 824 129154

Dla wielu jest to najbardziej wyczekiwany dzień tegorocznego festiwalu Kontrapunkt: w czwartek (21 kwietnia), na publiczność czeka konkursowy pokaz "Nieznośnie długich objęć" Iwana Wyrypajewa. Koprodukcja warszawskiego Teatru Powszechnego i krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa zachwyciła zgodnie i publiczność, i krytyków.

W 2010 roku, Wyrypajew i jego żona - aktorka Karolina Gruszka, zgarnęli Grand Prix szczecińskiego festiwalu za monodram "Lipiec". Teraz przywożą rozpisaną na cztery osoby opowieść o młodych ludziach, poszukujących sensu życia. Wszyscy mają około trzydziestki, żyją z dnia na dzień, nie stronią od erotycznych przygód i narkotykowych eksperymentów. Akcja toczy się w Nowym Jorku i Berlinie a rozgrywa w oszczędnej scenografii, złożonej z czterech krzeseł. W rolach głównych, obok wspomnianej Karoliny Gruszki, występują Julia Wyszyńska, Dobromir Dymecki i Maciej Buchwald.

Konkursowy spektakl rozpocznie się w czwartek, o godz. 16 w Teatrze Lalek Pleciuga. Na godz. 19.30 zaplanowany jest drugi pokaz "Objęć", tym razem biletowany.

W czwartek też, w programie znalazło się sporo wydarzeń towarzyszących: dyskusje (godz. 10 w Teatrze Małym i godz. 21.45 w Bramie Jazz Cafe), szczecińskie przedstawienia "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" w Teatrze Współczesnym (godz. 18.30) i "Poruszenie" w Pleciudze (godz. 20.30), występ belgijskiego performera Benjamina Verdoncka, zatytułowany "one more thing" (Centrum Dialogu Przełomy, godz. 19.30, 20.15 i 21) oraz prezentacja wideo, zarejestrowanego spektaklu "Chłopiec malowany" w reżyserii Piotra Ratajczaka (Kana, godz. 20.30).

Piątek to Dzień Berliński. Posiadacze karnetów, w stolicy Niemiec obejrzą trzy przedstawienia. Będzie wśród nich "Bella Figura", najnowsza sztuka Yasminy Rezy (autorki "Boga mordu"), napisana specjalnie dla Schaubuhne am Lehniner Platz. Ci, którzy zostają w Szczecinie mogą skorzystać z trzech propozycji: obejrzeć "Poruszenie"w Pleciudze (godz. 16.15), wybrać się na biorący udział w konkursie performance "notallwhowanderarelost" Benjamina Verdoncka (Akademickie Centrum Kultury, godz. 18.30) albo zobaczyć "Chłopca malowanego" w szczecińskiej Kanie (godz. 20). ©℗

(kas)

Na zdjęciu: Julia Wyszyńska, Marcin Buchwald, Karolina Gruszka i Dobromir Dymecki w spektaklu "Nieznośnie długie objęcia".

Fot. materiały organizatorów

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską