sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kultura > „Kuroń" na finał

„Kuroń" na finał

„Kuroń" na finał
Data publikacji: 2017-03-20 17:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 232 225491

Od nocnej parady przez miasto i plenerowej „Ciszy w Troi", przez berlińską „Uległość", aż do finałowego „Kuronia. Pasji wg św. Jacka". Znamy już wszystkie szczegóły tegorocznego Przeglądu Teatrów Małych Form „Kontrapunkt".

Festiwal odbędzie się już po raz pięćdziesiąty drugi. W tym roku, po rezygnacji dotychczasowej dyrektor Anny Garlickiej, zrealizuje go nowa ekipa, dowodzona przez Marka Sztarka. Zmian będzie kilka: od układu imprezy (od piątku do piątku, a nie jak dotąd od poniedziałku do niedzieli) po sposób głosowania publiczności i, niestety, ceny biletów. 

Już wcześniej znane były tegoroczne propozycje konkursowe, wybrane przez Radę Artystyczną pod przewodnictwem Pawła Niczewskiego. Przypomnijmy, iż są to: „Biała siła, czarna pamięć” Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, „Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)” wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego, „Reykjavík ’74” toruńskiego Teatru im. Wilama Horzycy, „Piłkarze” z TR Warszawa, „Drugi spektakl” poznańskiego Teatru Polskiego, „Każdy dostanie to, w co wierzy” z Teatru Powszechnego w Warszawie, „Punkt zero: Łaskawe” z lubelskiego Teatru Provisorium i „moja mama leczy się u doktora oetkera” z Teatru Współczesnego w Szczecinie.

W poniedziałek, podczas konferencji prasowej, ogłoszono ostatnie już niewiadome. I tak, na finał zobaczymy przedstawienie „Kuroń. Pasja wg św. Jacka" w reżyserii Pawła Łysaka z warszawskiego Teatru Powszechnego. Ci, którzy zdecydują się na wyjazd do Berlina, zobaczą z kolei „Uległość", opartą na głośnej książce Michaela Houellebecqa, zrealizowaną przez Stephana Kimmiga dla Deutsches Theater.

Pula nagród wynosi w tym roku 30 tys. złotych. Zdobywcę Grand Prix (10 tys.) wybierze tradycyjnie publiczność.  Swojego laureata (nagroda to też 10 tys. zł) wskaże również jury, tym razem w trzyosobowym składzie: Anna Burzyńska, Edwin Bendyk i Robert Talarczyk. 

Sprzedaż biletów (na bilety.fm oraz stacjonarna, w Zamku Książąt Pomorskich i punkcie obsługi klienta bilety.fm) ruszy 27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru.

(kas)

Na finał Kontrapunktu, zaprezentowany zostanie spektakl „Kuroń. Pasja wg św. Jacka" z Teatru Powszechnego w Warszawie

 

Komentarze

Do...do obsrywer,
"Nie, nie"... jak sie nie zna przeszlosci !!
2017-03-21 22:55:03
do obsrywer
Wara od Kuronia ! Porzadniejszego człowieka w Polsce nie było
2017-03-21 20:05:29
Observer,
Bo nie zalapal sie w PZPR-ze, to pojezdzil sobie na ZMS-owskim rowerze...
2017-03-20 23:21:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi