sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kultura > "Kurier" w telewizji

"Kurier" w telewizji

"Kurier" w telewizji
Data publikacji: 2016-05-06 15:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1113 132393

W piątek (6 maja), o g. 21.20 w TVP 3 Szczecin rozpocznie się materiał poświęcony Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej dla Autorki Gryfia przyznawanej przez "Kurier Szczeciński". A w sobotę o g. 16 na ogólnopolskim paśmie TVP3 będziemy mogli obejrzeć reportaż "Grażyna i Jurek" naszego redakcyjnego kolegi, Marka Osajdy. Reportaż powstał na podstawie tekstu Osajdy "Prezent od życia" opublikowanego w "Kurierze" w marcu ubiegłego roku.

W tym roku "Kurier" przyzna Gryfię już po raz piąty. Finalistki ogłosimy 20 maja podczas Warszawskich Targów Książki a laureatkę - 25 czerwca podczas uroczystej gali w Szczecinie. Z telewizyjnego materiału dowiemy się, jakie są założenia Gryfii i jakie książki nią nagradzamy. Będą także informacje na temat ważnych imprez literackich towarzyszących czerwcowemu finałowi.

Z kolei reportaż Marka Osajdy opowiada o rodzeństwie, które odnalazło się po 58 latach rozłąki. 

- Jurek o tym, że był adoptowanym dzieckiem, dowiedział się przez przypadek, gdy zgubił dokumenty i musiał wyrobić nowe - opowiada Marek Osajda. - Od tego zaczęła się historia, której finałem było to, że odnalazł swoją biologiczną siostrę. Rodzeństwo świetnie się dogaduje, choć według obowiązującego prawa są dla siebie obcymi ludźmi.

Reportaż trwa 23 minuty. ©℗

(as)

Fot. arch.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi