czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Kultura w kampanii

Kultura w kampanii

Kultura w kampanii
Data publikacji: 2015-10-05 13:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1237 26156

Klub13 Muz przenieść do historycznego Pałacu Ziemstwa Pomorskiego (gmach przy al. Niepodległości w Szczecinie, obecnie własność PKO BP), a Pałac Pod Głowami w całości przekazać Muzeum Narodowemu w Szczecinie - to propozycja, która popiera poseł Arkadiusz Litwiński z PO.

Norbert Obrycki („jedynka” szczecińskiej listy PO do Sejmu) i Arkadiusz Litwiński („szóstka”) zwołali w poniedziałek konferencję prasową przed wejściem do Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Senator Obrycki przypomniał, co w ostatnich latach zyskał Szczecin w zakresie kultury, m.in. nowy gmach filharmonii, Akademię Sztuki, wybudowany został obiekt dla Centrum dialogu Przełomy, a Opera na Zamku szykuje się do pierwszej premiery w przebudowanej siedzibie.

Politycy PO uważają, że wyzwaniem w dziedzinie kultury jest obecnie budowa nowego Teatru Polskiego w Szczecinie, a finansowanie tego projektu jest jak priorytetem dla Pomorza Zachodniego.

- Ta inwestycja byłaby zwieńczeniem tego, co robimy dla kultury - mówił Norbert Obrycki.

Poseł Litwiński popiera propozycję, jaką zgłosiły mu niektóre środowiska szczecińskie, by do gmachu, który dziś należy do banku PKO BP, przenieść Dom Kultury 13 Muz.

- Zabytkowy Pałac Ziemstwa Pomorskiego idealnie nadaje się na funkcje kulturalne - mówił Litwiński. - A bank PKO BP nie uchyla się od działalności pro publico bono - dodał.

Na nasze pytanie, czy rozmawiał na ten temat z zarządem banku, odpowiedział: - Zasięgnąłem opinii banku.

Pomysł zakłada, że gmach przeszedłby w ręce samorządowe, co jak usłyszeliśmy wymagałoby współpracy samorządu województwa i Szczecina. ©℗

(masz)

Fot. Magdalena SZCZEPKOWSKA

Komentarze

Gmach
Obiekt nie może "przejść" tylko trzeba go kupić i wyremontować. Tylko ktoś kto nie był wewnątrz może twierdzić, ze nadaje się pod tego typu działalność. A Bank PKO BP SA pomimo, że jest mecenasem sztuki nie jest instytucją charytatywną. Popelina wyborcza w bardzo słabym wydaniu...
2015-10-08 07:40:27
urzędnik
http://www.pkobp.pl/grupa-pko-banku-polskiego/przetargi-ogloszenia-nieruchomosci/pko-bp-sprzeda/sprzedaz-nieruchomosci/sprzedaz-nieruchomosci-w-szczecinie-al-niepodleglosci-40/ Panowie, dwa lata i dopiero wam się przypomniało??? Ogłoszenie wisi od 2013 roku!!!!!
2015-10-07 16:04:04
kuba
Kandydaci nie słyszeli pewnie, że najpierw chleba potem igrzysk. Najpierw praca chłopcy a wiec odbudowa przemysłu a potem teatr. Odbudowa przemysłu stoczniowego powinno być dla was priorytetem. Skoro nie jest - nie zasługujecie na głosy wyborcze, żebyście dalej nie sabotowali Szczecina.
2015-10-05 13:12:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny