poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Koziołek jedzie w podróż

Koziołek jedzie w podróż

Koziołek jedzie w podróż
Data publikacji: 2015-10-16 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 200 29028

Spektakl szczecińskiego Teatru Lalek „Pleciuga" zatytułowany „Przygody koziołka Matołka" zostanie pokazany w 9 miejscowościach w Polsce, w trzech województwach. Instytucja ta weźmie bowiem udział w prestiżowym projekcie „Teatr Polska", organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Inna ważna wiadomość z „Pleciugi" to taka, że teatr otrzymał nagrodę pn. „Atest Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za rok 2013" za spektakl „Bajki samograjki” w reż. Anny Augustynowicz.

Pierwszy z wyjazdowych spektakli „Pleciugi" odbędzie się już 23 bm. w Drawsku Pomorskim:

- Założenie jest takie, że jedziemy tam, gdzie nie ma teatru, zatem aktorzy będą grać w domach kultury albo kinach - opowiada Magdalena Gardas - Wasilewska, odpowiadająca za „Projekt Polska". - Sam udział w projekcie jest ważny. Teatry były najpierw wyłanianiane w pierwszym etapie przez Instytut Teatralny, a te, które przeszły do drugiego, prezentowały się na targach sztuki. Kiedy pokazałam teledysk z piosenką o Koziołku Matołku i z tym bohaterem w roli głównej, natychmiast miałam trzydzieści zaproszeń z różnych miejscowości. Dofinansowanie dostaliśmy jednak na dziewięć pokazów. 

Poza wspomnianą nagrodą dla „Bajek samograjek", „Pleciuga" ma szansę na kolejne nagrody. Teatr uczestniczy bowiem w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka żywa" z dwoma spektaklami: wspomnianymi „Bajkami samograjkami" oraz „Przygodami Sindbada Żeglarza" w reżyserii Aleksandra Maksymiaka. Konkurencja w konkursie jest spora, bowiem biorą w nim udział 84 przedstawienia z 31 miast. Werdykt będzie znany 28 listopada.  ©℗

Monika GAPIŃSKA

Na zdjęciu: w październiku i listopadzie spektakl szczecińskiej „Pleciugi" o Koziołku Matołku obejrzą widzowie województwa pomorskiego, wielkopolskiego oraz Drawska Pomorskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi