sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kultura > Koziołek jedzie w podróż

Koziołek jedzie w podróż

Koziołek jedzie w podróż
Data publikacji: 2015-10-16 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 173 29028

Spektakl szczecińskiego Teatru Lalek „Pleciuga" zatytułowany „Przygody koziołka Matołka" zostanie pokazany w 9 miejscowościach w Polsce, w trzech województwach. Instytucja ta weźmie bowiem udział w prestiżowym projekcie „Teatr Polska", organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Inna ważna wiadomość z „Pleciugi" to taka, że teatr otrzymał nagrodę pn. „Atest Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za rok 2013" za spektakl „Bajki samograjki” w reż. Anny Augustynowicz.

Pierwszy z wyjazdowych spektakli „Pleciugi" odbędzie się już 23 bm. w Drawsku Pomorskim:

- Założenie jest takie, że jedziemy tam, gdzie nie ma teatru, zatem aktorzy będą grać w domach kultury albo kinach - opowiada Magdalena Gardas - Wasilewska, odpowiadająca za „Projekt Polska". - Sam udział w projekcie jest ważny. Teatry były najpierw wyłanianiane w pierwszym etapie przez Instytut Teatralny, a te, które przeszły do drugiego, prezentowały się na targach sztuki. Kiedy pokazałam teledysk z piosenką o Koziołku Matołku i z tym bohaterem w roli głównej, natychmiast miałam trzydzieści zaproszeń z różnych miejscowości. Dofinansowanie dostaliśmy jednak na dziewięć pokazów. 

Poza wspomnianą nagrodą dla „Bajek samograjek", „Pleciuga" ma szansę na kolejne nagrody. Teatr uczestniczy bowiem w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka żywa" z dwoma spektaklami: wspomnianymi „Bajkami samograjkami" oraz „Przygodami Sindbada Żeglarza" w reżyserii Aleksandra Maksymiaka. Konkurencja w konkursie jest spora, bowiem biorą w nim udział 84 przedstawienia z 31 miast. Werdykt będzie znany 28 listopada.  ©℗

Monika GAPIŃSKA

Na zdjęciu: w październiku i listopadzie spektakl szczecińskiej „Pleciugi" o Koziołku Matołku obejrzą widzowie województwa pomorskiego, wielkopolskiego oraz Drawska Pomorskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi