czwartek, 26 kwietnia 2018.
Strona główna > Kultura > Kontrapunkt przesunięty

Kontrapunkt przesunięty

Kontrapunkt przesunięty
Data publikacji: 2017-06-27 09:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-28 14:24
Wywietleń: 733 272448

Zamiast wczesnej wiosny - prawie lato. Przyszłoroczny festiwal Kontrapunkt odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Organizatorzy tłumaczą to potrzebą komfortu swojego i odbiorców.

Od lat, Kontrapunkt odbywał się w kwietniu, pod hasłem „Szczecińska wiosna teatralna". W przyszłym roku nastąpi odejście od tradycji - właśnie ogłoszono, że przegląd rozpocznie się 25 maja, a zakończy 1 czerwca (przechodząc w Mały Kontrapunkt, skierowany do dzieci).

- Przesunięcie imprezy to postulat zgłaszany przez wszystkie podmioty go realizujące: dyrekcję, radę artystyczną i współpracowników - mówi Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Kontrapunktu. - W kwietniu zawsze trzeba było brać pod uwagę ruchome święta wielkanocne. Dodatkowy kłopot sprawiała nam aura. Argumentem koronnym są jednak pieniądze. Mamy problem z zaplanowaniem budżetu z powodu późnych rozstrzygnięć konkursów ministerialnych.

Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt organizowany jest od 1966 roku. To najstarsza i największa tego typu impreza w naszym regionie. Jej celem jest prezentacja najbardziej wartościowych polskich spektakli. Najważniejsza nagrodę - Grand Prix przyznaje publiczność w głosowaniu, swoje wyróżnienia przyznają również jurorzy.

Od zeszłego roku, Kontrapunkt ma nowego dyrektora: wieloletnią szefową Annę Garlicką zastąpił Marek Sztark. Festiwal pod jego rządami przechodzi proces zmian, mających zmniejszyć hermetyczność i spowodować otwarcie się na nowe środowiska.

(kas)

Na zdjęciu: Organizatorzy chcą uniknąć sytuacji takich jak w tym roku, gdy plenerowy spektakl odbywał się w ulewnym deszczu i przejmującym chłodzie.

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

dum dum
Teraz to już tylko szczudlarze, bębniarze i zacieszacze. Pani G. z rozpaczy zapije się do końca, bo marnują jej dorobek.
2017-06-28 14:11:02
many
Ja byłem na sztuce gdzie tzw. aktorka robiła statki z papieru wkładała do miski z wodą i podpalała. Wstrząsająca sztuka, wicie rozumicie, taka bardziej na rozkminę, głeboka do bulu i nadzieji...
2017-06-28 09:58:19
.......
Na fotografii możemy obejrzeć nowatorskiego artystę, który wylał na siebie własne odchody. Najwyraźniej mamy tu do czynienia z klasycznym przypadkiem infantylnej transgresji wsobnej.
2017-06-27 11:54:50
we b
To znaczy, że powolutku kończymy, szkoda. Mieliśmy fajną imprezę z tradycjami
2017-06-27 10:43:26
gosc
pewnie dobra zmiana ich dopadła
2017-06-27 10:23:03
tea
Niby na jakie nowe środowiska ma się otworzyć festiwal? Brzmi trochę złowieszczo, bo już różne grupy teatralne mają kontrowersyjne poglądy.
2017-06-27 09:52:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Fontanna przy deptaku trysnęła kolorami
Zakwitły szczecińskie magnolie
Potańcówka w filharmonii z paprykarzem i oranżadą
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy