środa, 18 października 2017.
Strona główna > Kultura > Koncert organowy z dedykacją

Koncert organowy z dedykacją

Koncert organowy z dedykacją
Data publikacji: 2017-06-11 23:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-02 18:00
Wywietleń: 301 268785

W niedzielę (11 czerwca) w kościele pw. Narodzenia NMP w Gryfinie odbył się kolejny koncert organowy. Zagrał Tomasz Witkowski, któremu towarzyszyła małżonka Dorota Piotrowicz-Witkowska (skrzypce i śpiew).

Gryfińskie organy piszczałkowe są dziełem Barnima Grüneberga, jednego z najznakomitszych organmistrzów niemieckich XIX stulecia. O renowację zabytkowego instrumentu przez wiele lat zabiegał zmarły w maju br. ks. prałat Bronisław Kozłowski. 8 września 2009 r., podczas odpustowej uroczystej mszy św., odrestaurowane organy zabrzmiały – po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat – pełnią swoich trzydziestu głosów.

Organizatorami cyklicznych koncertów organowych z Gryfinie są: miejscowa Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej oraz parafia pw. Narodzenia NMP. XIII Gryfiński Koncert Organowy dedykowany był św. Janowi Pawłowi II w 30. rocznicę pielgrzymki do Szczecina. W programie znalazły się utwory m.in. Bacha, Telemanna, Schumanna, Kaempferta, Cohena. Artystyczne małżeństwo Witkowskich koncertuje w kraju i za granicą; duet angażuje się w wiele muzycznych wydarzeń województwa zachodniopomorskiego.

Tekst i fot. (akme)

Koncert organowy z dedykacją Koncert organowy z dedykacją Koncert organowy z dedykacją

Komentarze

org
Fajna sprawa, może kiedyś zagrają w Szczecinie.
2017-06-12 07:06:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi