niedziela, 21 stycznia 2018.
Strona główna > Kultura > Komu nagrody?

Komu nagrody?

Komu nagrody?
Data publikacji: 2017-03-08 08:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 2340 221128

Dwanaście kandydatur zgłoszono do tegorocznej Nagrody Artystycznej Miasta, pięć podmiotów ma szansę na tytuł Mecenasa Kultury. Pierwsze decyzje zapadną w środę, podczas wspólnego posiedzenia komisji kultury Rady Miasta i Prezydenckiej Rady Kultury. Ostatecznego wyboru dokona prezydent miasta, a zwycięzców poznamy podczas finałowej gali.

W tym roku, wśród pretendentów do nagrody dla artysty są: pisarz Dariusz Bitner, aktorka Maria Dąbrowska, kompozytor Radzimir „Jimek" Dębski, wybitny plakacista prof. Lex Drewiński, fotografik Cezary Dubiel, malarz Andrzej Foryś, pisarz-marynista Józef Gawłowicz, gitarzysta Krzysztof Meisinger, baryton Michał Partyka, wokalistka Agnieszka Wilczyńska, pisarz i dziennikarz Konrad Wojtyła oraz Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie".

Do tytułu Mecenasa Kultury zgłoszeni zostali: spółka „Bońkowscy", Jolanta Drąszkowska - prezes firmy Neptun Developer, Lesław Siemaszko, Szczecińska Energetyka Cieplna i spółka Horton Kirby Poland.

Pierwszej selekcji dokonają w środę radni i członkowie Prezydenckiej Rady Kultury. Zwyczajowo, podczas wspólnego posiedzenia wskazują trzy nazwiska i trzy firmy, ich zdaniem najbardziej zasługujące na splendory. To spośród nich laureatów wybiera prezydent Piotr Krzystek.

Nagroda Artystyczna przyznawana jest twórcom i artystom związanym ze Szczecinem, od bieżącego roku w dwóch kategoriach: za istotne zeszłoroczne osiągnięcie artystyczne oraz za całokształt działalności kandydata. Nagroda ma formę pieniężną, a jej wysokość w każdej kategorii wynosi 40 tys. zł.

Tytuł Mecenasa Kultury przyznawany jest za wyróżniającą się działalność na rzecz realizowanych na terenie Szczecina przedsięwzięć kulturalnych lub z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego. Minimalny wkład finansowy kandydata w ww. działalność nie może być niższy niż 10 tys zł. Tytuł ma charakter honorowy.

(kas)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

Lula
Meisinger raz jeszcze, wspaniale proponuje co roku taki wielki artysta!
2017-03-08 18:25:59
Jolanta
cała sobą jestem za tym aby nagroda poszła do zespołu Szczecinianie. Widziałam ich rok temu w Arena jak tańczyli i śpiewali przed Mazowszem. To było coś niesamowitego!
2017-03-08 15:53:51
Jarun
Myślenie sowieckie jednak zostało i jest to przewlekła choroba mózgu prawie wszystkich piastujących urząd. W Związku Radzieckim śpiewano "...za stołem nikt u nas nie jest (lisznyj) zbyteczny, według prawa każdy jest nagradzany, złotymi literkami piszemy, całe Stalinowskie prawo." Order, klapa, goździk. Oklaski.
2017-03-08 15:16:47
Olek
O Szczecinianie. Tak zDecydowanie oni. Widzialem show w pracy ch wykonaniu
2017-03-08 14:51:47
Dariusz
Ja wiele dobrego słyszałem o Zespole Pieśni i Tańca "Szczecinianie". Są świetni w tym co robią. Śledzę Ich poczynania na fb i wiem jedno, że świetnie od lat promują nasze Miasto w regionie. Polsce i za granicą. Tak trzymajcie! Jesteście wielcy!
2017-03-08 13:46:23
OBSERWATOR
Tytuł Mecenasa kultury bez wątpienia należy się Pani Laurze Hołowacz wła ścielce Starej Rzeżni - wybitnej busineswomen , mecenas kultury , inicjatorce odbudowy Lasztowni.Pisałem o tym wielokrotnie , ale widzę ,ze to nie dotarło do szanownego gremium w UM Szczecin.Nie przyznanie nagrody to będzie wielka strata dla naszego miasta.Pani Laura Hołowacz to wybitna postać nie tylko w Szczecinie ale lauretka wielu nagród o zasięgu ogólnopolskim w dziedzinie kultury. Stara Rzeznia to przecież Centrum Kultury Euroregionu.
2017-03-08 13:02:12
Jak dlugo jeszcze...
Calkiem fajna "Fuche"... maja te Prezydenty i Marszalkowie z tym Non-Stop rozdawaniem Prezentow... z pieniedzy Podatnikow !!!
2017-03-08 12:35:46
nagroda
Wśród wymienionych osób, w ubiegłym roku, jedynie Jimek i kpt. Gawłowski znani byli w całej Polsce.
2017-03-08 09:24:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy