wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Kultura > Karolina Sawka czytała dzieciom

Karolina Sawka czytała dzieciom

Karolina Sawka czytała dzieciom
Data publikacji: 2017-04-28 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 675 248593

Dlaczego zwolnili małpkę z pracy na planie filmu w „Pustyni i w puszczy”? Jakie plany na przyszłość ma Karolina Sawka? Na te i inne pytania odpowiedziała aktorka podczas kolejnej akcji Poczytajki. Spotkanie odbyło się w piątek (28 kwietnia) w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinie.

To było duże zaskoczenie dla dzieci. Jeszcze przed paroma dniami oglądały z nauczycielami film „W pustyni i w puszczy”, gdzie ośmioletnia wówczas Karolina Sawka zagrała jedną z głównych ról, a mianowicie Nel, a dzisiaj – zamiast ich rówieśniczki – przyszła piękna, 25-letnia aktorka. Nagrodzona została owacjami na stojąco i… poproszona o zmianę scenariuszu spotkania. Miała bowiem przeczytać najmłodszym fragment książki „Miś Uszatek”. Zaproponowała spontanicznie, że dzieci mogą wybrać zamiast tego fragment powieści Henryka Sienkiewicza, patrona Szkoły Podstawowej nr 5 – „W pustyni i w puszczy”. Dzieci jednogłośnie się zgodziły.

Po przeczytaniu książki przyszedł czas na pytania i opowieści. Zgodnie z przewidywaniami maluchy najwięcej pytań miały odnośnie filmu z 2001 roku. Podczas jego kręcenia obecna Ambasadorka Szczecina przeżyła przygodę życia. W Afryce spędziła pół roku. Okazało się, że początkowo scenariusz filmu miał być nieco inny. Nel przez większość produkcji miała towarzyszyć na ramieniu małpka. Jeszcze przed przystąpieniem do zdjęć i oswajania zwierzęcia z dziewczynką, małpka… ugryzła Karolinę w ucho. „Po tym została zwolniona” – opowiadała rozbawiona aktorka. Zdradziła również, że już niebawem kończy Łódzką Szkołę Filmową i najprawdopodobniej przeprowadzi się stamtąd do Warszawy. Pojawia się coraz więcej propozycji, zarówno z teatrów, seriali, jaki i z dużego ekranu. Po odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań przyszedł czas na rozdawanie autografów oraz wspólne zdjęcia.

* * *

„Poczytajki” to pierwsze tego typu akcja w Szczecinie. Nauczyciele w ramach lekcji zapraszają co miesiąc do swoich podopiecznych znane i lubiane osoby, które otrzymują zadanie: muszą przeczytać najmłodszym fragment książki. W ubiegłych miesiącach uczniów odwiedzili: pisarka Joanna Rajch, prezydent Szczecina Piotr Krzystek, najlepszy głos 2011 roku, zwycięzca programu The Voice od Poland – Damian Ukeje, Miss Polski Klaudia Ungerman oraz wielokrotny mistrz świata w wioślarstwie Marek Kolbowicz.

(p)

Fot. materiały organizatora

Karolina Sawka czytała dzieciom Karolina Sawka czytała dzieciom Karolina Sawka czytała dzieciom Karolina Sawka czytała dzieciom

Komentarze

@wykrzyknik
Misiaczek nie miał kompetencji?? Na prawdę tak uważasz, czy wsi z TVN ci to wmówiło?
2017-04-30 00:19:17
Do wykrzyknika... ( ! )
No to tylko "byc moze" od-PO-wiedni rysunek... by sie jeszcze przydal ?
2017-04-29 22:38:29
wykrzyknik
I tatuś i wujek zajmują się wyszydzaniem nepotyzmu, obsadzania stanowisk "misiaczkami" bez kompetencji i ogólnie wszystkich śmieszności naszego społeczeństwa.
2017-04-29 06:57:00
Tylko pytam ?
A Tatus czy Wujek, nie rysuje PO-litycznie w Kurierze ??
2017-04-28 22:34:51
columbin
Tak, wydarzenie na skalę światową.
2017-04-28 22:17:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej