sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Jurorzy zachwyceni recytacjami

Jurorzy zachwyceni recytacjami

Jurorzy zachwyceni recytacjami
Data publikacji: 2017-04-10 13:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 182 237193

Podczas niedzielnego Finału Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego, w którym wystąpili gimnazjaliści, komisja konkursowa podkreślała bardzo wysoki poziom prezentacji. Zanim jednak 27 młodych recytatorów wystąpiło na scenie Teatru „Piwnica przy Krypcie” w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, wcześniej walczyli o awans na etapie szkolnym, gminnym lub miejsko-gminnym oraz powiatowym (miejskim dla uczniów szczecińskich szkół).

Najlepszych reprezentantów z dziewiętnastu placówek województwa – szkół i ośrodków kultury, zaproszono do eliminacji finałowych. Grupa recytatorów okazała się niezwykle silna. Jurorzy – aktorzy: Karina Krzywicka oraz Paweł Adamski, i poeta, polonista Piotr Figas – nie mieli łatwego zadania z wyłonieniem laureatów. Tytuły te otrzymali: Maja Darłak (Gimnazjum w Wierzchowie), Małgorzata Bekisz (Pałac Młodzieży w Koszalinie), Bartosz Ciszewski (Gimnazjum nr 10 w Szczecinie); tytuły laureatek wraz z uprawnieniem do udziału w ogólnopolskim konkursie „Przebudzeni do życia” przypadły: Inez Wilczewskiej (Gimnazjum nr 7 w Szczecinie) i Wiktorii Pawłowskiej (Nowogardzki Dom Kultury); wyróżnienia otrzymali: Maja Stołecka (Gryfiński Dom Kultury), Julia Giżycka i Iga Van der Moeren (obie z Gimnazjum nr 10 w Szczecinie), Maja Dąbrowska i Maciej Prygiel (oboje z Gimnazjum Integracyjnego w Łobzie).

- Jesteśmy w nieustającym zachwycie – podsumowali jurorzy recytatorskie prezentacje, a po zakończeniu konkursu długo rozmawiali z jego uczestnikami i ich opiekunami.

Warto podkreślić atrakcyjną – rymowaną – formę konferansjerki, która była dziełem Romcia Tomcia (właśc. Romana Kempińskiego) oraz znakomitą organizację konkursu, za którą odpowiadała Iwona Korab-Kowalska.

Tekst i fot. Maria Piznal (akme)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi