czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Jezioro łabędzie!

Jezioro łabędzie!

Jezioro łabędzie!
Data publikacji: 2016-12-06 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1548 182489

Najsłynniejsza rosyjska grupa baletowa ponownie w Polsce, również w Szczecinie. Mowa tu o Moscow City Ballet, która 8 grudnia wystąpi - ze spektaklem „Jezioro łabędzie" - w sali koncertowej przy ul. Energetyków.

Charakterystyczne dla występów Moscow City Ballet są olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć, ani o niej zapomnieć. Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią.

„Jezioro łabędzie" to przedstawienie uwielbiane przez polską publiczność. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Kolejnym niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki.

Bilety dostępne na www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.

KONKURS NA CZWARTEK! Dla naszych Czytelników mamy pięć podwójnych zaproszeń. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.balet . Na SMS-y czekamy w czwartek, (08.12 br.). Podwójne zaproszenia otrzyma pięć pierwszych osób, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12.00 Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

(MON)

Na zdjęciu: rosyjscy tancerze wystąpią w Szczecinie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny