środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Jakub Żulczyk po raz pierwszy

Jakub Żulczyk po raz pierwszy

Jakub Żulczyk po raz pierwszy
Data publikacji: 2016-04-20 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 833 128902

W najbliższą sobotę o g. 16 w Empiku Kaskada przy ul. Niepodległości 36 ze swoimi czytelnikami spotka się pisarz Jakub Żulczyk. To pierwsze jego spotkanie autorskie w Szczecinie.

Mając zaledwie 22 lata zadebiutował powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę... czyli wszystkie gry video są o miłości”. Jego kolejne teksty to „Radio Armageddon”, „Instytut”, „Zmorojewo”, „Świątynia” oraz „Ślepnąc od świateł”. W swoich powieściach autor miesza popkulturę z polskimi realiami za każdym razem, jak mówi, romansując z gatunkiem.  Pisarz jest również niezależnym publicystą, którego teksty znalazły się m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Elle”, „Machinie”, „Aktiviście”, „Playboyu” czy tygodniku „Wprost”.

Okazją do rozmowy jest wznowienie książki „Instytut” (wyd. Świat Książki) w nowej szacie graficznej. Miejscem akcji „Instytutu” jest krakowskie mieszkanie Agnieszki, 35-letniej barmanki „Brzydkiego kota”. Akcja toczy się w bliżej nieokreślonym czasie przez kilka dni z udziałem sześciu bohaterów zamkniętych razem w małej przestrzeni.

(as)

 Fot. Michał Kobyliński (commons.wikimedia.org)

 


 

 

Komentarze

Pisanie
I takie jest właśnie polskie pisarstwo...
2016-04-20 09:49:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny