poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kultura > Jak kiedyś łowiono? Wystawa otwarta

Jak kiedyś łowiono? Wystawa otwarta

Jak kiedyś łowiono? Wystawa otwarta
Data publikacji: 2016-07-15 19:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 455 144307

Czym łowili, na czym wypływali w morze i gdzie mieszkali rybacy żyjący tu przed wieloma laty, można się przekonać na otwartej w piątek w Muzeum Narodowym w Szczecinie wystawie  "Rybacy z przeszłości. Narzędzia i sprzęt rybaków pomorskich".

Na wystawie zaprezentowanych zostało ponad 280 eksponatów z około 700 zgromadzonych w muzealnych zbiorach. Są rybackie sieci, pułapki na ryby, narzędzia służące do ich naprawy oraz sprzęt ułatwiający wyciąganie zdobyczy z wody z różnych epok. Zobaczyć można też stare rybackie łodzie. Bardzo ciekawym dopełnieniem wystawy jest kolekcja fotografii przedstawiających życie rybaków w początkach XX wieku. Jest też nawiązująca do rybackiej tematyki ekspozycja obrazów.

- Po raz pierwszy pokazujemy w takiej ilości nasze zbiory schowane dotychczas w magazynach. Żałuję, że nie stać nas na wystawę stałą. Wiele z tych technik i narzędzi rybackich bezpowrotnie odeszło już w przeszłość - podczas wernisażu wystawy mówił Lech Karwowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Tekst i fot. (k)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi