sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kultura > „Integracja Ty i Ja” nagrodzona! Festiwal ważny dla kina

„Integracja Ty i Ja” nagrodzona! Festiwal ważny dla kina

„Integracja Ty i Ja” nagrodzona! Festiwal ważny dla kina
Data publikacji: 2016-09-21 11:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 949 155876

12. Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” został laureatem 9. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF). Koszalińską imprezę doceniono za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji rodzimego kina.

Festiwal był nominowany w kategorii krajowe wydarzenie filmowe. Laur PISF został wręczony we wtorek (20 września) podczas trwającego 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Wydarzenie, które w tym roku miało 13. edycję, poświęcone jest osobom niepełnosprawnym. To nie tylko seanse, bo też prezentacje artystyczne, edukacyjne i sprzętu rehabilitacyjnego. Pomysłodawczynią imprezy i od początku dyrektor festiwalu jest Barbara Jaroszyk.

Hasłem poprzedniego, nagrodzonego festiwalu było „Wizerunek moją siłą”. W pokazach konkursowych brało udział 21 filmów dokumentalnych, 7 amatorskich i 8 fabularnych z 17 krajów, które ubiegały się o statuetki Motyle 2015. Oceniało je jury, na którego czele stał znany i ceniony reżyser Ryszard Bugajski.

Projekcje konkursowe kinomani obejrzeli nie tylko w sali Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Trafiły również do 46 miejscowości w kraju. Prezentowane były też w Brukseli, Londynie i Madrycie.

Przypomnijmy, że od 2008 roku nagrody PISF otrzymują osoby, instytucje i organizacje za znaczące osiągnięcia dla polskiego kina.©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdj.: Wokalistka Monika Kuszyńska podczas zeszłorocznej 12. edycji festiwalu „Integracja Ty i Ja” nie tylko zasiadała w jury, bo też wystąpiła na scenie z recitalem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi