niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > „Integracja Ty i Ja” nagrodzona! Festiwal ważny dla kina

„Integracja Ty i Ja” nagrodzona! Festiwal ważny dla kina

„Integracja Ty i Ja” nagrodzona! Festiwal ważny dla kina
Data publikacji: 2016-09-21 11:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 992 155876

12. Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” został laureatem 9. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF). Koszalińską imprezę doceniono za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji rodzimego kina.

Festiwal był nominowany w kategorii krajowe wydarzenie filmowe. Laur PISF został wręczony we wtorek (20 września) podczas trwającego 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Wydarzenie, które w tym roku miało 13. edycję, poświęcone jest osobom niepełnosprawnym. To nie tylko seanse, bo też prezentacje artystyczne, edukacyjne i sprzętu rehabilitacyjnego. Pomysłodawczynią imprezy i od początku dyrektor festiwalu jest Barbara Jaroszyk.

Hasłem poprzedniego, nagrodzonego festiwalu było „Wizerunek moją siłą”. W pokazach konkursowych brało udział 21 filmów dokumentalnych, 7 amatorskich i 8 fabularnych z 17 krajów, które ubiegały się o statuetki Motyle 2015. Oceniało je jury, na którego czele stał znany i ceniony reżyser Ryszard Bugajski.

Projekcje konkursowe kinomani obejrzeli nie tylko w sali Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Trafiły również do 46 miejscowości w kraju. Prezentowane były też w Brukseli, Londynie i Madrycie.

Przypomnijmy, że od 2008 roku nagrody PISF otrzymują osoby, instytucje i organizacje za znaczące osiągnięcia dla polskiego kina.©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdj.: Wokalistka Monika Kuszyńska podczas zeszłorocznej 12. edycji festiwalu „Integracja Ty i Ja” nie tylko zasiadała w jury, bo też wystąpiła na scenie z recitalem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską