czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Kultura > Horyzonty i pożądanie

Horyzonty i pożądanie

Horyzonty i pożądanie
Data publikacji: 2017-02-05 08:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 101 211791

Od czwartku (2 lutego) można oglądać wystawę „Horyzonty czasu", prezentowaną w Galerii Wschodniej i Galerii Przedmiotu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Oficjalny wernisaż zaplanowany jest na 22 lutego.

Ekspozycja związana jest z jubileuszem XV-lecia Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej (SAIE), skupiającego sześćdziesięciu siedmiu artystów ze Szczecina i innych miast Polski oraz z Niemiec, Białorusi, Ukrainy, Argentyny i Wielkiej Brytanii. Na wystawie znajdują się prace sześćdziesięciu artystów, prezentujących malarstwo, grafikę warsztatową i komputerową, rzeźbę, fotografię oraz muzykę. „Horyzonty czasu" czynne będą do 2 kwietnia.

Na następny czwartek (9 lutego) z kolei, zaplanowane jest otwarcie wystawy w Galerii Gotyckiej. „W&A - Obiekt pożądania" duetu Barbara Wilson i Rolf Alme łączą klasyczne malarstwo ze sztuką konceptualną. Zwiedzający zobaczą obrazy olejne - portrety młodych mężczyzn, portrety wideo, listy wysłane do Meyer Riegger Gallery w Berlinie informujące o pozycji mężczyzn w 22 krajach oraz instalację „W&A re-tailored Jeans", komentującą współczesne butiki dla mężczyzn.

Barbara Domagała Wilson uzyskała dyplom z malarstwa w 1988 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Akademii Sztuk Pięknych w Amsterdamie. Mieszka i tworzy w Danii. Rolf Alme jest profesorem scenografii, reżyserem i artystą konceptualnym, twórcą wielu przedstawień w całej Europie.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.

(kas)

Na zdjęciu: Jedna z prac, które zaprezentowane zostaną na wystawie „Obiekt pożądania" w Galerii Gotyckiej.

Fot. materiały organizatorów

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi