środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Higiena słuchu – to ważne!

Higiena słuchu – to ważne!

Higiena słuchu – to ważne!
Data publikacji: 2017-11-13 19:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-13 20:19
Wywietleń: 467 301002

Dwanaście placówek oświatowych z całego regionu wzięło udział w konkursie szczecińskiej filharmonii na szkolne strefy harmonii, czyli specjalne przestrzenie, które służą odpoczynkowi i higienie słuchu. Zgłoszenia spłynęły m.in. ze Szczecina, Kołobrzegu, Trzebiatowa, Nowogardu, Stargardu, Kołbacza, Recza i Karlina. Spośród wszystkich komisja konkursowa wybrała trzech laureatów. Nagrody wręczono podczas poniedziałkowej (13 listopada) gali w filharmonii.

Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół w Reczu za strefę harmonii przy „Klubie MO czyli Melomana Osłuchanego”, drugie miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących - Gimnazjum Integracyjne w Stargardzie za „Cichotekę”, a trzecie miejsce - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty w Karlinie za „Strefę ciszy”. Konkurs odbył się w ramach prowadzonej przez filharmonię akcji społecznej - „Słyszę dobre dźwięki”.

Nagrodą główną, ufundowaną przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie, jest doposażenie wybranej strefy w sprzęt audio, płyty i wydawnictwa o wartości 2000 złotych. Dodatkowo, partnerzy konkursu, firma ECOPHON i Stowarzyszenie Na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”, wesprą zwycięską szkołę materiałowo w dalszym wyciszaniu strefy harmonii tak, by służyła ona uczniom jeszcze lepiej. W komisji konkursowej oceniającej strefy harmonii w szkołach byli: Dorota Serwa - dyrektor filharmonii, Mikołaj Jarosz - firma ECOPHON, partner konkursu oraz Paweł Kornicz - nauczyciel muzyki w SP nr 35 w Szczecinie i twórca strefy harmonii w tej szkole.

(MON)

Na zdjęciu: Przedstawiciele zespołu szkół w Reczu odebrali w poniedziałek nagrodę za pierwsze miejsce w konkursie na stworzenie strefy harmonii w ich placówce.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dj Hell
dj winamp sebix prawilne płaczki i vixa z tramwaju i autobusu lubi to ,zapaszają na koncerty codziennie 24h
2017-11-13 20:11:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny