środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Francja w Szczecinie - bez odwołania

Francja w Szczecinie - bez odwołania

Francja w Szczecinie - bez odwołania
Data publikacji: 2015-11-16 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1446 37881

We wtorek w Szczecinie rozpoczną się Dni Kultury Francuskiej. Hasło tegorocznej edycji: „Kultura jako czynnik rozwoju”.

- Solidaryzujemy się z Francuzami, którym został ostatnio zadany okropny cios aktem terrorystycznym w Paryżu - mówi Teresa Kieling z Alliance Française. -  Ambasada Francji w Polsce zaleca i życzy sobie, aby nie odwoływać żadnych spotkań kulturalnych, mających się odbywać w najbliższych dniach. Stosując się do zaleceń Ambasady, potwierdzamy więc, że wydarzenia odbędą się i uczcimy pamięć ofiar łącząc się w bólu z ich bliskimi i całym Narodem Francuskim.

I tak we wtorek o g. 11 w rektoracie US przy al. Papieża Jana Pawła II rozpocznie się prelekcja Michała Bajera pod tytułem "Opera we Francji - przemiany gatunku, przemiany społeczeństwa".

O g. 12 w siedzibie Alliance Française przy ul. Jagiellońskiej 33 odbędzie się lekcja pokazowa języka francuskiego.

O g. 18 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy al. Wojska Polskiego 90 kolejna prelekcja -  "Maurice Béjart: od tańca klasycznego do współczesnego" Michela Rodkiewicza. Do tego pokaz tańca adeptów szkoły „Astra”.

W środę o g. 14 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US przy ul. Mickiewicza 64 rozpocznie się spotkanie "Motywacyjne aspekty nauki języka francuskiego. Promocja francuskiego szkolnictwa wyższego i studiowania we Francji". Prowadzenie: Antoni Konczynski.

W czwartek o g. 12 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. T. Szeligowskiego przy al. Wojska Polskiego 115 odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów PSM.

W piątek na g. 18 w Trafostacji Sztuki przy ul. Świętego Ducha 4 zaplanowano "Podróż pewnego obrazu – Festiwal Piosenki i Teatru Francuskiego". To dwunasta edycja tej imprezy. Występ uczniów szczeciński szkół przygotowała Ewa Kabsa.

A 23 listopada w południe w klubie XIII Muz przy Placu Żołnierza Polskiego 2 rozpocznie się konferencja Kultura Przestrzeni Publicznej - pod patronatem i z udziałem ambasadora Francji, Pierre'a Buhlera.

(as)

Na zdjęciu: trójkolorowe wnętrze szczecińskiej filharmonii 

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

ala66
Występ uczniów szczeciński szkół przygotowała Ewa Kabsa - ktoś się bardzo spieszył...
2015-11-16 13:31:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi