wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Filmowa czołówka świata

Filmowa czołówka świata

Filmowa czołówka świata
Data publikacji: 2016-10-18 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1380 162488

Trwa Szczecin European Film Festival. Za nami już pierwsze pokazy, a te najważniejsze, czyli prezentacje dzieł konkursowych, rozpoczną się w piątek (21 października). 

We wtorek (18 października) w studiu TVP Szczecin o godz. 19 odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia SEFF. To polsko-niemiecka impreza, która odnosi się do najnowszych tendencji rozwoju artystycznej obróbki obrazu i dźwięku. Od lat jednym z głównych elementów SEFF są pokazy konkursowe dzieł badających granice dokumentu. Zanim jednak ich doczekamy, przed nami kilka dni ciekawych prezentacji z całego świata.

Tego dnia w Multikinie w Galaxy o godz. 17 w cyklu „Najlepsze filmy świata" zobaczymy „Wytrwałość" Małgorzaty Imielskiej, a o godz. 19 „Fuocoammare" włoskiego reżysera Gianfranca Rosiego. To dokument podejmujący problem kryzysu migracyjnego nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale. Również o godz. 19, w studiu TVP Szczecin odbędzie się transmisja ceremonii otwarcia SEFF, a o godz. 21 w Multikinie Galaxy zaprezentowany zostanie „Lo and behold: Reveries of the connected world", jeden z najnowszych pełnometrażowych dokumentów Wernera Herzoga, słynnego niemieckiego reżysera. 

Komisja programowa imprezy przez kilka miesięcy selekcjonowała nadesłane filmy, które wezmą udział w konkursach: polskim i europejskim. Europejski blok rozpocznie się 21 października, a polskie zgłoszenia zostaną wyświetlone 23 października. Festiwal potrwa do 24 października. Program imprezy dostępny jest na www.europeanfilmfestival.szczecin.pl. „Kurier” objął SEFF patronatem medialnym.

(szymw)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi